SON EKLENENLER

Brezilya Milliyetçiliği Hükümeti

BREZİLYA MİLLİYETÇİLİĞİ

Aşırı milliyetçiliğe karşıyız. Fakat Brezilya Milliyetçiliğinin yoldaşıyız, sambadaşıyız, Churrascodaşıyız, Caipirinhadaşıyız…

“Brezilya Milliyetçiliği nedir lo?” diyenlerdenseniz sizi hemen böyle alıyoruz. İşiniz gücünüz varsa bırakın, bir yirmi dakikanız şu anda yok olacak. Yemek yiyorsanız, bir şeyler içiyorsanız da yavaşça elinizdekileri masaya bırakın, hönkürerek gülerken ekranınızın anasını ağlatmayın.

Sürreal boyutlara ulaşan gündemimizi Brezilyalı topçu kardeşlerimizle harmanlayarak felaket eğlendiren Güney Amerika’nın yağız delikanlılardan ütopik bir hükümet kurmalarını istedik.

“Transfer bütçemiz sonsuz kardeş, kafana göre takıl” komutumuzdan sonra Brezilya Milliyetçiliği transferlerini gerçekleştirdi, borsaya bildirdi, bize de söylenmeden vergi vereceğimiz günlerin hayalini kurmak kaldı.

  • 5 Cumhurbaşkanı: Alex de Souza olurdu çünkü Türkiye’de herkesin sevgisini kazanmış biri olarak ülkedeki herkesi kucaklayabilir. Zaten Türkiye’ye de dönesi var.
  • 4 Başbakan: Adriana Lima olurdu. Hiç bir milletvekili ona hayır diyemeyeceği için icraatlarını rahatça gerçekleştirirdi. Ülkenin yüzde 50’si erkek olduğu için, Adriana Lima başbakan olduğunda bu yüzde 50’yi evlerinde zor tutarız. Tek olumsuz tarafı bu olurdu.
  • 3 Spor Bakanı: Ronaldo olurdu. Futbolu bıraktıktan sonra 120 kilo olmuştu ama spora başlayıp 17 kilo verdi ve hala vermeye devam ediyor. Bu spor hırsıyla, spor bakanlığını da en iyi şekilde yapar, halkı da spor yapmaları için teşvik etmiş olur.
  • 2 Alkolden Sorumlu Devlet Bakanı: Adriano’dan başkası olamaz. Alkol bağımlılığı yüzünden futbolu bırakmak zorunda kalmıştı. Adriano bakan olursa saat 22’den sonra alkol almayı zorunlu hale getirebilir.
  • 1 Flörtten Sorumlu Devlet Bakanı: Roberto Carlos olurdu. Çünkü 6 tane kadından 8 tane çocuğu var. Roberto Carlos varken flörtü başkasından öğrenecek değiliz.

KOMİK BİR ŞEY VARSA HEP BERABER GÜLELİM

HEP BERABER GÜLELİM