SON EKLENENLER

Allah Allah Diyen Müzik Videoları

GROOVY IMAGES

Eve iş götürmeyi sevmiyoruz, hanımlar kızıyor.

Bütün gün müzik video’ları izleye izleye içimiz zaten çürümüşken, evde “müzik & video” konsepti en çok “Kalk kız, soğan hazırla” repliği ve öncesindeki detone Keremcem şarkısıyla ete kemiğe bürünüyor bizim için.

Groovy Images ise; ofiste müzik video’su izleyen, öğlen arasında türkü video’su izleyen, metrobüste halay video’su izleyen, eve iş götürüp müzikli-müzikalli filmler izleyen bir ekip.

“Audiovisual bizim işimiz” sloganıyla yola çıkan Groovy Images bir de festival düzenliyor. Ne zaman mı? Valla bugün (4 Eylül) başlıyor festival, eli kulağındadır.

Festival öncesi köşede sıkıştırdığımız jüriye; “Bizim kafamız çok basmıyor bu müzik video’larına, en sevdiğimiz video The Cardigans – My Favorite Game. Hiç öyle video çekilmiyor artık ya. Var mı öyle video başka?” diye sorduk, “Olmaz mı?” dediler.

1175751_561972277172700_1200119803_n

 

  • 5 Die Toten Hosen – Pushed Again: Anarşizmin bayrak taşıyan grubu Die Toten Hosen’ın bu video’su Gezi olayları sonrasında daha da etkileyici gelmeye başladı. Açık ara gelmiş geçmiş en iyi video’dur diyorum. Bir de Almanlık meselesi var. Almansa iyidir.
  • 4 Kasabian – Vlad The Impaler: Submarine’in yönetmeni Richard Ayoade’nin elinden çıkan bu video’yu, B Tipi film dediğimiz türün tüm özelliklerini, bilinçli olarak ve eksiksiz yansıtması yönüyle seviyorum. Video’nun başındaki “directed by Ricardo Elfio” ifadesi de İtalyan korku sinemasına selamı eksik etmiyor.
  • 3 OK GO – This Too Shall Pass: OK GO’suz video listesi olmaz. Tüm video’nun tek planda çekilmiş olması, yaratılan parkurun mükemmelliği, müzikle parkurdaki seslerin uyumu, aklıma ilk gelen sebepler. Her komik video seansının kapanışını bu video’yla yapmadan olmaz.
  • 2 Bat For Lashes – What’s A Girl To Do: Natasha Khan’ı kurtların, tavşanların kovaladığı video... Bisiklet sahnelerinin tek planda çekilmesi ve oyuncuların senkronizasyonu beni etkileyen noktalardan.
  • 1 Infinity Ink – Infinity: “Bad trip’in ne olduğunu iyi biliriz, çok iyi biliriz, biz biliriz biz.” diyen video. Gerçekten de iyi biliyorlar.

KOMİK BİR ŞEY VARSA HEP BERABER GÜLELİM

HEP BERABER GÜLELİM