DUMANI ÜSTÜNDE

SEBASTIEN TELLIER VE FRANK OCEAN’IN GİZLİ KAHRAMANI CHASSOL İSTANBUL’DA

Kaçırırsanız çok üzülürsünüz kapsamında

Daha fazla konser diye birbirimizin gözünün içine baktığımız bu günlerde 12-16 Nisan arası şehrin çeşitli mekanlarında farklı farklı performanslar ile gerçekleşecek XJAZZ Festival kapsamında ülkemize gelecek Chassol’u biraz daha yakından tanımaya ne dersiniz?

13 Nisan’da, Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde sahne alacak Fransız besteci ve müzisyen Christophe Chassol, görsel albüm olarak tasarlayıp yayınladığı dördüncü albümü Big Sun’la dinleyicilere biletinin hakkını vermeye hazırlanıyor. Dört stüdyo albümü ve bir görsel albümün yanı sıra film müziği de besteleyen genç müzisyen, 2012’deki Channel Orange isimli albümünden sonra gözlerimizi yollarda bırakan Frank Ocean’ın, 2016 yazında çıkardığı görsel albüm Endless’ta sanatçı ile birlikte çalışıp, Blond’da da altı parçanın düzenlemesini yaptı.

Bu yaz Venedik Bienali’nde ve Kasım ayında Montreal’de Leonard Cohen anısında düzenlenecek bir sergide yer almak gibi heyecan verici gelecek projeleri olan Chassol, bütün bunların yanında yeni bir albüm ve film projesi üzerine de çalışmaya da vakit buluyor. Fransa’da çekeceği “Oyun” konsepti üzerine kurulacak filmin, yine sanatçının özgün tarzını yansıttığı bir proje olacağına hiç şüphemiz yok.

Gördüğünüz gibi müzik, sinema, edebiyat ve çağdaş sanat gibi birçok sanat dalını bünyesinde barındıran multi-yetenekli Chassol, ismini neden bu kadar geç duyduğunuza üzüleceğiniz ama bundan sonra da vazgeçemeyeceğiniz birisi olmaya aday. Konserin biletlerine ulaşmak için buraya bakabilirsiniz.

Aklınızda soru işareti varsa sırf bu video ID için bile Chassol’e bir şans verebilirsiniz.

Chassol’un en bilinen şarkılarından biri olan Odissi’ye ünlü prodüktör Yuksek’in yaptığı remix de cabası.

 

KOMİK BİR ŞEY VARSA HEP BERABER GÜLELİM

HEP BERABER GÜLELİM