DUMANI ÜSTÜNDE

2014’TE PARAYI FAİZE GÖMEN DJ’LER LİSTESİ GELDİ

Forbes çalişiyor

Forbes, her yıl açıkladığı "Kim kaç para kazanıyor acaba?" listelerinin 2014’ü mesken edinen güncel versiyonlarını yayınlamaya başladı. Daha önce 2013 yılının “En Çok Kazanan Popstar’lar”, “En Çok Kazanan DJ’ler” ve  “Yılın en güçlü kadınları”nı da paylaştığımız Forbes, 2014’te de başkasının malına göz dikmeye devam ediyor. 

 

Forbes’un 2014’e uyarladığı listelerden ilk konuğumuz;  “2014’ün En Çok Kazanan DJ’leri”. Finans dünyasının güçlü kadınları, medyanın kilit isimleri, politikanın demirbaşları, teknolojinin öncüleri gibi onlarca daldan insanı en çok kazananından en aza doğru sıralayan Forbes’un “En Çok Kazanan DJ’ler” listesine baktığımızda; geçtiğimiz yılki sıralamaya göre çok büyük bir değişikliğin yaşanmadığını görüyoruz. Zira; Calvin Harris, bu yıl da listede ilk sırayı alarak birinciliği kimselere kaptırmadı. Geçtiğimiz yıl 5. sırada kendisine yer bulan Nyan Cat’li Ferrari’siyle ünlü Deadmau5, bu yıl 10. sıraya geriledi. David Guetta, 3. sıradan 2.’ liğe tırmandı. Dağıldığını açıklayan Swedish Houe Mafia ise listeden düştü. Listeye yeni giren isimler ise; Zedd, Afrojack ve Kaskade oldu. Her telden çalmasıyla ünlü Diplo'nun bu listeye neden giremediğini soruyorsanız kendisi geçtiğimiz 12 ay boyunca tam 10 milyon dolar kazandı ve keyfi oldukça yerinde.

 

“Bu kadar parayı mezara mı götüreceksiniz?” diye sormak istediğimiz CD ve USB sokup çıkartarak para basan DJ’ler listesinin son hali ve gelirleri şu şekilde:

 

 

01. Calvin Harris ($66 milyon dolar) 

 

 

02. David Guetta ($30 milyon dolar) 

 

 

03. Tiësto ($28 milyon dolar) 

 

 

03. Avicii ($28 milyon dolar)

 

 

 

05. Steve Aoki ($23 milyon dolar) 

 

 

06. Afrojack ($22 milyon dolar) 

 

 

07. Zedd ($21 milyon dolar) 

 

 

08. Kaskade ($17 milyon dolar) 

 

 

09. Skrillex ($16.5 milyon dolar)

 

 

 

10. Deadmau5 ($16 milyon dolar)

 

KOMİK BİR ŞEY VARSA HEP BERABER GÜLELİM

HEP BERABER GÜLELİM