DUMANI ÜSTÜNDE

DÜNYANIN EN SALAK ÇETESİNİ SELFIE’LERİ ELE VERDİ

Londra Sokaklarini Panayir Yerine çeviren çete Tutuklandi

Cep telefonlarımızda "Ya n'olcak ya? Dursun, silmeyeceğim." dediğimiz fotoğraflar günü geldiğinde başımıza ufak/büyük çaplı belalar açabiliyorlar. Eski sevgilinizin uygunsuz pozu, kafanız iyiyken çektiğiniz salak bir selfie ve bunlar gibi daha birçok örnek mevzu bahis belaların başınıza musallat olmasına sebep olabilecek türden örnekler. Daha da büyük boyutlu bir bela örneği görmek isterseniz geçtiğimiz ayları etkisi altına alan Fappening skandalına bakabilirsiniz.

 

 

Yukarıda bahsettiğimiz türden bir ihmal, Batı Londra'nın aranan uyuşturucu çetelerinden birinin sonunu getirdi. Geçtiğimiz yıldan beri Londra Polisi'nin köşe bucak aradığı 24 yaşındaki ikili Sophian Chhayra ve Zakaria Chentouf, cep telefonlarındaki selfie'lerin kurbanı oldu. Yaptıkları pis işlerden kazandıkları paralar ve sattıkları uyuşturucularla selfie çekmeye bayılan salak çete, polis kontrolüne girdikleri bir sırada yakayı ele verdiler. Cep telefonlarından çıkan birbirinden salakça selfie'ler yüzünden tutuklanan ikili, doğruca mapusun yolunu tuttu.

 

Durumla ilgili açıklama yapan Dedektif Helen Thomas; ikiliyi uzun zamandır aradıklarını, telefondaki "Zafer sarhoşluğuyla" çekilmiş selfie'lerin koskoca bir kanıt olarak ikilinin yakayı ele vermesine vesile olduğunu, böylelikle satış yaptıkları bölgenin derin bir nefes aldığını söyledi.

KOMİK BİR ŞEY VARSA HEP BERABER GÜLELİM

HEP BERABER GÜLELİM