DUMANI ÜSTÜNDE

HOŞ GELDİN WINDOWS 10, SEFALAR GETİRDİN

Apple Lansmanini Beğenen Bunu Da Beğendi

Apple'ın iPhone lansmanının etkilerini hala yaşadığımız şu günlerde bir lansman da Microsoft'tan geldi. San Francisco'da düzenlenen etkinlikte Windows 9 ismiyle çıkması beklenen işletim sistemi, Microsoft'un ters köşeye yatırmasıyla Windows 10 olarak karşımıza çıktı.

 

 

9'un neden atlandığının gizemi henüz açıklanmazken lansmanda sazı eline alan Terry Myerson, Windows 10'un şimdiye kadarki en kapsamlı platformları olacağını söyledi.

 

 

Şimdi gelelim Windows'un 10 faydalarına. Yeni Windows tablet, telefon, televizyon, bilgisayar ve hatta phablet dahil birçok farklı cihazın çalıştırabileceği bir işletim sistemi olacak. Daha da önemlisi bu cihazlar için tek bir uygulama mağazası olacak ve örneğin bilgisayarınızda indirdiğiniz uygulamayı aynı şekilde telefonunuzda da istediğiniz taktirde yükleyebileceksiniz.

 

 

Windows 10'un arabiriminde dikkat çeken en önemli özellik klasik masaüstü görünümünün korunmuş olması. Özellikle Windows 7 ile olan benzerliği dikkatlerden kaçmıyor. Daha da önemlisi ise Başlat menüsünün sabit bir şekilde yine sol alt bölmede kendine yer bulması denilebilir.

 

Önizleme sürümüyle önümüzdeki ay hazır olacak Windows 10'un 2015 yılının ortalarına doğru kullanıcılara sunulması bekleniyor. O zamana kadar işletim sistemi binbir türlü testten geçirilecek.

 

KOMİK BİR ŞEY VARSA HEP BERABER GÜLELİM

HEP BERABER GÜLELİM