DUMANI ÜSTÜNDE

TWITTER VE VINE’A NAL TOPLATAN 15 YAŞINDAKİ PROGRAMCI

Piyasaya Sürdüğü Mobil Oyun Twitter'i Solladi

Daha velet yaşında büyük başarıya ulaşanlar kervanına katılan bir arkadaşımız var. Piyasaya sürdüğü oyunla download rekorlarına imza atan Ben Pasternak'ın ismini henüz duyamamış olabilirsiniz. Lakin; yakın zaman içerisinde bu Avustralyalı çocuğun ismini sık sık duyacağımızı düşünüyoruz. 

 

Sydney'de ikamet eden yaşı küçük, aklı büyük Pasternak, yüksek ihtimalle telefonunuza indirmiş olabileceğiniz Impossible Rush isimli mobil oyunun yaratıcısı. Piyasaya sürüldüğü tarihten itibaren indirilme sayıları bakımından Twitter ve Vine'ın mobil uygulamalarını bile sollayan oyundan sorumlu Ben Pasternak, teknoloji dünyası tarafından potansiyel bir Mark Zuckerberg olarak görülüyor.

 

 

Sadece birkaç saate kodlamasını tamamladığı Impossible Rush'ın fikri tamamen kendisine ait. Şikago'da yaşayan 15 yaşındaki Austin Vallaskey'le bir Facebook grubunda tanışmasının ardından aldığı yardımla beyin fırtınası gerçekleşiyor ve oyun hayata geçiyor.

 

 

New Yorklu sosyal medyacı Carlos Fajardo, ikilinin dehasını önceden fark ediyor ve Impossible Rush'ın haklarını 200 dolar gibi komik bir ücrete satın alıyor. Oyun piyasaya çıktığı ilk 6 hafta içerisinde 300.000'den fazla kez indiriliyor. Bu sayı o tarihler arasında Twitter, Tinder ve Gmail'in mobil uygulamalarının indirilme sayılarından daha yüksek. İsveç App Store'da 7, Amerika App Store'da 16 ve Avustralya App Store'da 18.'liğe ulaşması oyunun ve Pasternak'ın başarısını perçinlemeye yetiyor.

 

Şu sıralar One isimli, tüm sosyal medya hesaplarından gelen uyarı mesajlarını tek bir hanede toplayan bir uygulama üzerinde çalışan Ben Pasternak'ın ismini aklınıza şimdiden kazıyın. Bu çocuk çok canlar yakmaya aday.

 

 

KOMİK BİR ŞEY VARSA HEP BERABER GÜLELİM

HEP BERABER GÜLELİM