DUMANI ÜSTÜNDE

DÜNYANIN EN BÜYÜK PLAK ARŞİVİ HALKA AÇILMAYA HAZIRLANIYOR

Amme hizmetinin böylesi...

Zero Freitas ismi, sizler için bir şey ifade ediyor mu? Geçtiğimiz yıl ismini sık sık duyduğumuz Brezilyalı iş adamı, sahip olduğu plak arşivi ve onları kataloglama yöntemiyle sık sık gündeme gelmişti. Mevzu bahis plak arşiviyle şöyle bir özellik de kazanmıştı Zero Freitas: Dünyanın en büyük kişisel plak arşivinin sahibi…

22 yaşından beri sahip olduğu plak arşivleme tutkusu, 5 milyondan fazla plağın Sao Paolo’daki bir depoda kataloglanması ile sonuçlanan 62 yaşındaki iş adamının çok güzel bir planı var… Kendine müslüman olmak istemeyen Freitas, eşsiz arşivini bizlerle paylaşmayı planlıyor.

Zero Freitas, 2300 metrekarelik depoda, dünyanın dört bir yanından her gün gelen plaklarla daha da genişleyen arşivin, online bir şekilde dinlenebilmesi üzerine kurulu planı hakkında oldukça hevesli. BBC’deki bir röportajında bu fikrini dile getiren iş adamı, müziğin anıları canlandırma konusunda çok önemli olduğunu, insanların dev arşivine ulaşarak kendi anılarını tekrar canlandırmalarını istediğini söylüyor.

5 milyon adetten fazla plağın sahibi olan Zero Freitas’ın, BBC’yle gerçekleştirdiği röportajın tamamını izlemek isteyenleri geri çevirecek halimiz yok ya?

KOMİK BİR ŞEY VARSA HEP BERABER GÜLELİM

HEP BERABER GÜLELİM