DUMANI ÜSTÜNDE

INSTAGRAM İÇİN EN POPÜLER GÜN VE SAATLER AÇIKLANDI

Fenomen olmaya bir adım kala

Bundan beş yıl önce bir çarşamba sabahı hayatımıza giren Instagram ile fotoğraf paylaşımına bakış açımız değişti. Facebook albümleri yapmayı bıraktık ve kendimizi Instagram’ın sihirli filtrelerine bıraktık. Filtreleri sayesinde daha güzel görünen kahvelerimizden ve kusurlarımızı bulanıklaştıran ‘tilt shift’inden ötürü Instagram’a her geçen gün biraz daha ısındık. Beynimiz hashtag olarak düşünmeye başladı ve bize sunduğu keşif fırsatlarından mütevellit ona mütemadiyen müteşekkir olduk.

Sevgi, kendini zamanla bağımlılığa bıraktı ve ‘Instagram Fenomeni’ diye lanet bir kavramın peydahlanmasıyla rekabet arttı. 11. like’ın değil 111. like’ın peşinde koşmaya başladık, üç haneli takipçi sayımızın yanında ‘k’ olması hayallerine daldık. Sizin, sadece sizin like havuzunuz için bir araya gelen Huffington Post ve Latergramme, fenomen olabilmeniz için Instagram’ın en kıymetli gün ve saatlerini çizelgeye döktü.

61.000 gönderi üzerinden yapılan istatistiğe göre 02.00 ve 17.00 Instagram paylaşımı en ideal saatlerken, en güzel fotoğrafları 09.00 ve 18.00’de koysanız bile like ve yorum sayınız vasattan öteye geçemiyor. İnsanların genelde iş çıkışı akıl dağıttıkları Instagram dünyasında saatlerin popülerliği pek tabii günlere göre de çeşitlilik gösteriyor. Mesela cuma günleri en çok etkileşim alabileceğiniz saatlerin 20.00 ve 01.00 olduğu görülüyor. Pazartesi paylaşım için en kötü günken, nedeni bilinmez bir şekilde çarşambaları gökten like yağıyor ve onu perşembe ile salı günleri takip ediyor.

Artık Instagram fenomeni olmaya bir adım daha yakınsınız. Haydi vasıflı işsizliğiniz hayırlı uğurlu olsun!

KOMİK BİR ŞEY VARSA HEP BERABER GÜLELİM

HEP BERABER GÜLELİM