DUMANI ÜSTÜNDE

HANGİ ÜLKE EN ÇOK HANGİ NETFLIX DİZİSİNİ İZLEMİŞ?

Tahminleri alalım...

Son aylarda “Netflix sinema endüstrisine yararlı mı, zararlı mı?” tartışması devam ederken hangi ülke Netflix’te en çok neyi izlemiş araştırmasının sonuçları geldi.

Aylık 70.5 milyon kullanıcısı ile internetin en büyük online televizyon platformu olan Netflix, gün geçtikçe büyüyerek hayatına devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde 70. Cannes Film Festivali’nde yaşanan “Netflix sinema endüstrisi için yararlı mı, zararlı mı?” tartışmalarının etkisi devam ederken, HighSpeedInternet isimli bir şirketin Google Trends ile birlikte yaptığı iş birliği sayesinde, hangi ülkenin Netflix’te en çok hangi diziyi izlediği ortaya çıktı.

ABD’de dizinin Amerika versiyonu çekilse de Netflix’de en çok izlenen yapım Shamless’ın İngiliz versiyonu olurken; İngiltere’de Call The Midwife, Fransa’da Les Revenants, İspanya’da Narcos, Almanya’da House of Cards ve Azerbaycan’da da Sherlock ipi göğüsleyen yapım oldu. Türkiye’de en çok izlenen yapım ise Türk insanının entrika, dedikodu ve hile hurda sevgisinin televizyondaki yansıması olarak 8. Henry’nin hikayesinin anlatıldığı The Tudors ilk sırada yer alıyor.

KOMİK BİR ŞEY VARSA HEP BERABER GÜLELİM

HEP BERABER GÜLELİM