DUMANI ÜSTÜNDE

CRITICS’ CHOICE ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

The Shape of Water bu sefer eli boş dönmedi

Altın Küre ile başlayıp Oscar Ödülleri’ne kadar devam eden ödül sezonunun önemli basamaklarından biri olan Critics’ Choice’un bu seneki kazananları belli oldu.

the-shape-of-water-richard-jenkins-sally-hawkins

14 adaylıkla ödüllere damgasını vuran Guillermo del Toro’nun The Shape of Water’ı, aldığı En İyi Film ve En İyi Yönetmen ödülleriyle gecenin dikkat çeken yapımıydı.

Geçen yıl Critics Choice’ta ödül kazanan Casey Affleck, Mahershala Ali, Viola Davis ve La La Land aynı zamanda Oscar heykelciğini de evine götüren isimlerdi. O yüzden ilgilelere duyurulur…

İşte 23. Critics’ Choice Ödülleri’nin adayları ve kazananları tam listesi;

EN İYİ FİLM

The Big Sick
Call Me by Your Name
Darkest Hour
Dunkirk
The Florida Project
Get Out
Lady Bird
The Post
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

EN İYİ ERKEK OYUNCU

Timothée Chalamet – Call Me by Your Name
James Franco – The Disaster Artist
Jake Gyllenhaal – Stronger
Tom Hanks – The Post
Daniel Kaluuya – Get Out
Daniel Day-Lewis – Phantom Thread
Gary Oldman – Darkest Hour

EN İYİ KADIN OYUNCU

Jessica Chastain – Molly’s Game
Sally Hawkins – The Shape of Water
Frances McDormand – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Margot Robbie – I, Tonya
Saoirse Ronan – Lady Bird
Meryl Streep – The Post

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU

Willem Dafoe – The Florida Project
Armie Hammer – Call Me by Your Name
Richard Jenkins – The Shape of Water
Sam Rockwell – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Patrick Stewart – Logan
Michael Stuhlbarg – Call Me by Your Name

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU

Mary J. Blige – Mudbound
Hong Chau – Downsizing
Tiffany Haddish – Girls Trip
Holly Hunter – The Big Sick
Allison Janney – I, Tonya
Laurie Metcalf – Lady Bird
Octavia Spencer – The Shape of Water

EN İYİ YÖNETMEN

Guillermo del Toro – The Shape of Water
Greta Gerwig – Lady Bird
Martin McDonagh – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Christopher Nolan – Dunkirk
Luca Guadagnino – Call Me By Your Name
Jordan Peele – Get Out
Steven Spielberg – The Post

EN İYİ ORİJİNAL SENARYO

Guillermo del Toro and Vanessa Taylor – The Shape of Water
Greta Gerwig – Lady Bird
Emily V. Gordon and Kumail Nanjiani – The Big Sick
Liz Hannah and Josh Singer – The Post
Martin McDonagh – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Jordan Peele – Get Out

EN İYİ UYARLAMA SENARYO

James Ivory – Call Me by Your Name
Scott Neustadter and Michael H. Weber – The Disaster Artist
Dee Rees and Virgil Williams – Mudbound
Aaron Sorkin – Molly’s Game
Jack Thorne, Steve Conrad, Stephen Chbosky – Wonder

EN İYİ GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ

Roger Deakins – Blade Runner 2049
Hoyte van Hoytema – Dunkirk
Dan Laustsen – The Shape of Water
Rachel Morrison – Mudbound
Sayombhu Mukdeeprom – Call Me By Your Name

EN İYİ PRODÜKSYON TASARIMI

Paul Denham Austerberry, Shane Vieau, Jeff Melvin – The Shape of Water
Jim Clay, Rebecca Alleway – Murder on the Orient Express
Nathan Crowley, Gary Fettis – Dunkirk
Dennis Gassner, Alessandra Querzola – Blade Runner 2049
Sarah Greenwood, Katie Spencer – Beauty and the Beast
Mark Tildesley, Véronique Melery – Phantom Thread

EN İYİ KURGU

Michael Kahn, Sarah Broshar – The Post
Paul Machliss, Jonathan Amos – Baby Driver (Beraberlik)
Lee Smith – Dunkirk (Beraberlik)
Joe Walker – Blade Runner 2049
Sidney Wolinsky – The Shape of Water

EN İYİ KOSTÜM TASARIMI

Renée April – Blade Runner 2049
Mark Bridges – Phantom Thread
Jacqueline Durran – Beauty and the Beast
Lindy Hemming – Wonder Woman
Luis Sequeira – The Shape of Water

EN İYİ SAÇ MAKYAJ

Beauty and the Beast
Darkest Hour
I, Tonya
The Shape of Water
Wonder

EN İYİ GÖRSEL EFEKT

Blade Runner 2049
Dunkirk
The Shape of Water
Thor: Ragnarok
War for the Planet of the Apes
Wonder Woman

EN İYİ ANİMASYON FİLMİ

The Breadwinner
Coco
Despicable Me 3
The LEGO Batman Movie
Loving Vincent

EN İYİ AKSİYON FİLMİ

Baby Driver
Logan
Thor: Ragnarok
War for the Planet of the Apes
Wonder Woman

EN İYİ KOMEDİ FİLMİ

The Big Sick
The Disaster Artist
Girls Trip
I, Tonya
Lady Bird

KOMEDİ KATEGORİSİNDE EN İYİ ERKEK OYUNCU

Steve Carell – Battle of the Sexes
James Franco – The Disaster Artist
Chris Hemsworth – Thor: Ragnarok
Kumail Nanjiani – The Big Sick
Adam Sandler – The Meyerowitz Stories (New and Selected)

KOMEDİ KATEGORİSİNDE EN İYİ KADIN OYUNCU

Tiffany Haddish – Girls Trip
Zoe Kazan – The Big Sick
Margot Robbie – I, Tonya
Saoirse Ronan – Lady Bird
Emma Stone – Battle of the Sexes

EN İYİ BİLİM KURGU YA DA KORKU FİLMİ

Blade Runner 2049
Get Out
It
The Shape of Water

YABANCI DİLDE EN İYİ FİLM

BPM (Beats Per Minute)
A Fantastic Woman
First They Killed My Father
In the Fade
The Square
Thelma

EN İYİ ŞARKI

Evermore – Beauty and the Beast
Mystery of Love – Call Me by Your Name
Remember Me – Coco
Stand Up for Something – Marshall
This Is Me – The Greatest Showman

EN İYİ FİLM MÜZİĞİ

Alexandre Desplat – The Shape of Water
Jonny Greenwood – Phantom Thread
Dario Marianelli – Darkest Hour
Benjamin Wallfisch and Hans Zimmer – Blade Runner 2049
John Williams – The Post
Hans Zimmer – Dunkirk

TELEVİZYON ÖDÜLLERİ

EN İYİ DRAMA DİZİ

American Gods (Starz)
The Crown (Netflix)
Game of Thrones (HBO)
The Handmaid’s Tale (Hulu)
Stranger Things (Netflix)
This Is Us (NBC)

DRAMA KATEGORİSİNDE EN İYİ ERKEK OYUNCU

Sterling K. Brown – This Is Us (NBC)
Paul Giamatti – Billions (Showtime)
Freddie Highmore – Bates Motel (A&E)
Ian McShane – American Gods (Starz)
Bob Odenkirk – Better Call Saul (AMC)
Liev Schreiber – Ray Donovan (Showtime)

DRAMA KATEGORİSİNDE EN İYİ KADIN OYUNCU

Best Actress in a Drama Series
Caitriona Balfe – Outlander (Starz)
Christine Baranski – The Good Fight (CBS All Access)
Claire Foy – The Crown (Netflix)
Tatiana Maslany – Orphan Black (BBC America)
Elisabeth Moss – The Handmaid’s Tale (Hulu)
Robin Wright – House of Cards (Netflix)

DRAMA KATEGORİSİNDE EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU

Bobby Cannavale – Mr. Robot (USA)
Asia Kate Dillon – Billions (Showtime)
Peter Dinklage – Game of Thrones (HBO)
David Harbour – Stranger Things (Netflix)
Delroy Lindo – The Good Fight (CBS All Access)
Michael McKean – Better Call Saul (AMC)

DRAMA KATEGORİSİNDE EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU

Gillian Anderson – American Gods (Starz)
Emilia Clarke – Game of Thrones (HBO)
Ann Dowd – The Handmaid’s Tale (Hulu)
Cush Jumbo – The Good Fight (CBS All Access)
Margo Martindale – Sneaky Pete (Amazon)
Chrissy Metz – This Is Us (NBC)

EN İYİ KOMEDİ DİZİSİ

The Big Bang Theory (CBS)
Black-ish (ABC)
GLOW (Netflix)
The Marvelous Mrs. Maisel (Amazon)
Modern Family (ABC)
Patriot (Amazon)

KOMEDİ DALINDA EN İYİ ERKEK OYUNCU

Anthony Anderson – Black-ish (ABC)
Aziz Ansari – Master of None (Netflix)
Hank Azaria – Brockmire (IFC)
Ted Danson – The Good Place (NBC)
Thomas Middleditch – Silicon Valley (HBO)
Randall Park – Fresh Off the Boat (ABC)

KOMEDİ DALINDA EN İYİ KADIN OYUNCU

Kristen Bell – The Good Place (NBC)
Alison Brie – GLOW (Netflix)
Rachel Brosnahan – The Marvelous Mrs. Maisel (Amazon)
Sutton Foster – Younger (TV Land)
Ellie Kemper – Unbreakable Kimmy Schmidt (Netflix)
Constance Wu – Fresh Off the Boat (ABC)

KOMEDİ DALINDA EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU

Tituss Burgess – Unbreakable Kimmy Schmidt (Netflix)
Walton Goggins – Vice Principals (HBO)
Sean Hayes – Will & Grace (NBC)
Marc Maron – GLOW (Netflix)
Kumail Nanjiani – Silicon Valley (HBO)
Ed O’Neill – Modern Family (ABC)

KOMEDİ DALINDA EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU

Mayim Bialik – The Big Bang Theory (CBS)
Alex Borstein – The Marvelous Mrs. Maisel (Amazon)
Betty Gilpin – GLOW (Netflix)
Jenifer Lewis – Black-ish (ABC)
Alessandra Mastronardi – Master of None (Netflix)
Rita Moreno – One Day at a Time (Netflix)

EN İYİ MİNİ DİZİ

American Vandal (Netflix)
Big Little Lies (HBO)
Fargo (FX)
Feud: Bette and Joan (FX)
Godless (Netflix)
The Long Road Home (National Geographic)

TELEVİZYON FİLMİ VE MİNİ DİZİDE EN İYİ ERKEK OYUNCU

Jeff Daniels – Godless (Netflix)
Robert De Niro – The Wizard of Lies (HBO)
Ewan McGregor – Fargo (FX)
Jack O’Connell – Godless (Netflix)
Evan Peters – American Horror Story: Cult (FX)
Bill Pullman – The Sinner (USA)
Jimmy Tatro – American Vandal (Netflix)

TELEVİZYON FİLMİ VE MİNİ DİZİDE EN İYİ KADIN OYUNCU

Jessica Biel – The Sinner (USA)
Alana Boden – I Am Elizabeth Smart (Lifetime)
Carrie Coon – Fargo (FX)
Nicole Kidman – Big Little Lies (HBO)
Jessica Lange – Feud: Bette and Joan (FX)
Reese Witherspoon – Big Little Lies (HBO)

TELEVİZYON FİLMİ VE MİNİ DİZİDE EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU

Johnny Flynn – Genius (National Geographic)
Benito Martinez – American Crime (ABC)
Alfred Molina – Feud: Bette and Joan (FX)
Alexander Skarsgård – Big Little Lies (HBO)
David Thewlis – Fargo (FX)
Stanley Tucci – Feud: Bette and Joan (FX)

TELEVİZYON FİLMİ VE MİNİ DİZİDE EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU

Judy Davis – Feud: Bette and Joan (FX)
Laura Dern – Big Little Lies (HBO)
Jackie Hoffman – Feud: Bette and Joan (FX)
Regina King – American Crime (ABC)
Michelle Pfeiffer – The Wizard of Lies (HBO)
Mary Elizabeth Winstead – Fargo (FX)

EN İYİ ANİMASYON DİZİ

Archer (FX)
Bob’s Burgers (FOX)
BoJack Horseman (Netflix)
Danger & Eggs (Amazon)
Rick and Morty (Adult Swim)
The Simpsons (FOX)

 

 

 

KOMİK BİR ŞEY VARSA HEP BERABER GÜLELİM

HEP BERABER GÜLELİM