DUMANI ÜSTÜNDE

OSCAR ADAYLARI AÇIKLANDI

4 Mart'ta sahiplerini buluyor

Yılın sinema adına en büyük olayına giderek yaklaşıyoruz. 90. Akademi Ödül Töreni, 4 Mart’ta Los Angeles’taki Dolby Tiyatrosu’nda, tıpkı geçtiğimiz yıl olduğu gibi Jimmy Kimmel’ın sunumuyla gerçekleşecek.

Herkesin kendince bir adaylık tahmini yürüttüğü günler artık sona erdi. Bu yılın Oscar adayları; Tiffany Haddish ve Andy Serkis’in sunumuyla; Salma Hayek, Priyanka Chopra, Rosario Dawson, Gal Gadot, Michelle Rodriguez, Molly Shannon, Rebel Wilson, Michelle Yeoh ve Zoe Saldana’nın katılımıyla açıklandı.

87th

Toplamda 24 kategorinin yer aldığı 90. Akademi Ödülleri’ni izlemek için sabahlamaya niyetli nice sinefile şimdiden kolay gelsin diyor ve sizleri aday listesiyle baş başa bırakıyoruz.

En İyi Film: Call Me By Your Name, Darkest Hour, Dunkirk, Get Out, Lady Bird, Phantom Thread, The Post, The Shape of Water, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Yönetmen: Jordan Peele, Christopher Nolan, Greta Gerwig, Paul Thomas Anderson, Guillermo del Toro

En İyi Erkek Oyuncu: Timothee Chalamet, Daniel Day-Lewis, Daniel Kaluuya, Gary Oldman, Denzel Washington

Yabancı Dilde En İyi Film: A Fantastic Woman, On Body and Soul, The Insult, Loveless, The Square

En İyi Sinematografi: Blade Runner 2049, Darkest Hour, Dunkirk, Mudboud, The Shape of Water

En İyi Orijinal Şarkı: Remember Me (Coco), Mystery of Love (Call Me By Your Name), This Is Me (The Greatest Showman), Mighty River (Mudbound), Stand Up For Something (from Marshall)

En İyi Belgesel: Abacus: Small Enough to Jail, Faces Places, Icarus, Last Men in Aleppo, Strong Island

En İyi Kostüm Tasarımı: Beauty and the Beast, Darkest Hour, Phantom Thread, The Shape of Water, Victoria & Abdul

En İyi Ses Kurgusu: Baby Driver, Blade Runner 2049, Dunkirk, The Shape of Water, Star Wars: The Last Jedi

En İyi Ses Miksajı: Baby Driver, Blade Runner 2049, Dunkirk, The Shape of Water, Star Wars: The Last Jedi

En İyi Kısa Belgesel: Edith & Eddie, Heaven is a Traffic Jam, Heroin(e), Knifeskills, Traffic Stop

En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı: Darkest Hour, Victoria & Abdul, Wonder

En İyi Kısa Film: DeKalb Elementary, The Eleven O’Clock, My Nephew Emmett, The Silent Child, Watu Wote/All of Us

En İyi Kısa Animasyon Filmi: Dear Basketball, Garden Party, Lou, Negative Space, Revolting Rhymes

En İyi Animasyon Filmi: Coco, The Breadwinner, Ferdinand, Loving Vincent, The Boss Baby

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Willem Dafoe, Woody Harrelson, Richard Jenkins, Christopher Plummer, Sam Rockwell

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Mary J. Blige, Allison Janney, Lesley Manville, Laurie Metcalf, Octavia Spencer

En İyi Görsel Efekt: Blade Runner 2049, Guardians of the Galaxy Vol. 2, Kong: Skull Island, Star Wars: The Last Jedi, War for the Planet of the Apes

En İyi Film Kurgusu: Baby Driver, Dunkirk, I, Tonya, The Shape Of Water, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Yapım Tasarımı: Beauty and The Beast, Blade Runner 2049, Darkest Hour, Dunkirk, The Shape of Water

En İyi Uyarlama Senaryo: Call Me By Your Name, The Disaster Artist, Logan, Molly’s Game, Mudbound

En İyi Orijinal Senaryo: The Big Sick, Get Out, Lady Bird, The Shape of Water, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Film Müziği: Dunkirk, Phantom Thread, The Shape of Water, Star Wars: The Last Jedi, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

KOMİK BİR ŞEY VARSA HEP BERABER GÜLELİM

HEP BERABER GÜLELİM