EN İYİ 13 ÇİZGİ ROMAN UYARLAMASI

En iyi solo Wolverine filmi olduğuna dair en ufak tartışmanın dahi dönmediği, X1 ve X2 biraz zorlasa da muhtemelen en iyi X-Men filmi de denilebilecek Logan’ın vizyonda olduğu bu günlerde güzide listelerimize iki dünya arasında gidip gelen bir toplama eklemeye karar verdik: En İyi 13 Çizgi Roman Uyarlaması!

 

Şimdi bir uyarı yapacağız ve bu aynı zamanda, listelenen filmlerin adına haldır huldur bakıp çıkan çoğunluğa dahil olmayan güzel arkadaşlarımızla aramızdaki bir şakaya dönecek. Bu bir “Çizgi Romandan Uyarlanan En İyi 13 Film” listesi değil; “En İyi 13 Çizgi Roman Uyarlaması” listesi. Bir başka deyişle filmlerin iyiliğinden çok uyarlamaların iyiliğini değerlendirdik. O yüzden “Öeeaaa The Dark Knight niye yok beceriksiz herifler?” ya da “V for Vendetta nasıl olmaz allahın belaları?” gibi eleştirilerin sizlere Sherlock videosuyla (bilen bilir) dönmesi yüksek ihtimal. The Dark Knight ve V for Vendetta’nın buradaki her filmden daha iyi olduğunu biz de biliyoruz; ancak burada değerlendirdiğimiz şey, yapımın çizgi romandan nasıl uyarlandığı. Yazdık ve bizden gitti; ama buna rağmen bu tarz yorumlar gelecektir. Burayı okuyan varsa gelen yorumları takip etsin ve kahkahayı koyvermeye hazırlansın.

 

Bu arada Ankara Arkabahçe Çizgi Roman Dükkanı‘na ve sahibi güzel adam Ozan Berkay Erdoğan‘a teşekkürleri borç biliriz. O olmasa karşınızda çok daha tırt bir liste olurdu.