JOAKIM – SAMURAI
  • 5
  • /
  • 10

JOAKIM – SAMURAI


NEDİR?

1999’dan beri takıntılı bir şekilde elektronik müziğin her yol ayrımında direksiyonu doğru tarafa kırarak her devrin müzik insanına dönüşen Joakim Bouaziz, yolda edindiği bütün tecrübesini kolay olmayan bir albümde anlatıyor.

NEYE BENZİYOR?

Paris’ten New York’a taşınmasının sanatçının müziğine olan katkısı bariz bir şekilde kendisini bu albümde belli ediyor. Paris’in 4×4 beat’ler ve klasik harmonilerle örülen elektronik müziğine kıyasla New York’un eklektikliği, kültürel karmaşası ve her şeyin iç içe geçiyor olması Samurai’ın her dakikasında kuvvetle hissediliyor. Bu belirtmiş olduğumuz özellikler herhangi bir albüme yakışmayıp çöpe gitmesini de sağlayabilecekken Joakim, prodüksiyondaki ustalığıyla riskli bölgeyi kendi çöplüğüne rahatlıkla çeviriyor.

YILI ÇIKARIR MI?

Açık konuşmak gerekirse Joakim’i Nothing Gold ile sevenlerdenseniz bu albüm sizi epey zorlayacak. Krautrock, avant-garde, Detroit Techno, Larry Levan kokan house… Ne ararsanız var, tadında bir uyumda var. Sizin de tüketip atmak yerine bir albümü hakkıyla sindirmeye sabrınız varsa yılı rahat çıkarır.

EN İYİ İKİ ŞARKI?

Numb, Samurai

DİNLE