unesco ve dior bir araya gelirse

unesco ve dior bir araya gelirse


genç kızlar için unesco ve dior el ele


Dior geçtiğimiz günlerde UNESCO ile bir araya gelerek yardıma ihtiyacı olan genç kızlara destek programı başlatacağını duyurdu. Daha öncede kadınlara verdiği çeşitli desteklerle ön planda olan Dior, bundan sonraki süreçte UNESCO partnerliğiyle desteklerine devam edecek.

Dior, UNESCO’nun Küresel Eğitim Koalisyonu’yla birlikte, Nijerya, Gana, Tanzanya, Pakistan, Filipinler ve Sri Lanka vb. ülkelerden 100 kız öğrenciye bir eğitim programı hazırlayacak. Her öğrenci, bir Dior çalışanıyla eşleşerek 10 aylık online bir eğitim programına katılacak. Daha sonra ise kız öğrencilerin çeşitli projelerde yer alarak çalışmalarına destek olunacak.

Dior’un Kreatif Direktörü Maria Grazia Chiuri, verdiği röportajında “Özgürlük eğitim ile gelir. Benim için, genç kızların özgüvenini geliştirmeleri çok önemli. Cesaret etmek ve bir şeyler başarmak için bağımsız olmak gerekir.” diyerek kadınların üretim sürecinde aktif rol almaları konusundaki destekleyici tavırlarını belirtirken bir yandan da sektörde sosyal fayda sağlayabilmenin önemine dikkat çekmiş.