george r. r. martin, roadmarks romanını diziye uyarlayacak

george r. r. martin, roadmarks romanını diziye uyarlayacak


bilim kurgu svenler toplaşın


Game of Thrones evreninin yaratıcısı olarak tanıdığımız George R. R. Martin, HBO ile yeni bir dizi projesi için el sıkıştı. Martin, Roger Zelazny‘nin popüler bilim kurgu romanı Roadmarks’ın dizi uyarlamasının yapımcılığını üstlenecek.

Polonyalı yazar Zelazny’nin 1979 yılında yayımlanan Roadmarks isimli kitabı; zamanda yolculuğu mümkün kılan, farklı zaman dilimlerini ve mekanları onu keşfeden özel kişiler için birbirine bağlayan fantastik bir otobanda geçiyor. Tanışıklığı 1070’lere kadar uzanan ikiliden Martin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Zelazny’le Indiana, Blooming’teki yazar atölyesinde tanıştıklarından ve kendisinin televizyon kariyerindeki ilk işinin 1985’te Zelazny’nin Last Defender of Camelot’unu The Twilight Zone dizisi için uyarlamak olduğu paylaştı.

Martin açıklamaları sırasında, 1995 yılında vefat eden Zelazny için “Roger bir arkadaş, usta ve gelmiş geçmiş en iyi bilimkurgu yazarlarından biriydi. Onun bir eserini televizyona uyarlamak benim için bir onur. Bu yüzden, HBO’nun Roadmarks romanını uyarlayacak olması beni çok heyecanlandırıyor. Harika bir kitaba, harika bir senariste ve harika, özgün bir yapıma sahibiz. Bu uzun ve heyecan verici yolculuğu dört gözle bekliyorum.” ifadelerini kullandı.

HBO’nun Roadmarks dizisinin senaryosunu Star Trek: Discovery dizisinin senaristlerinden ve Fear The Walking Dead dizisinin yapımcılarından Kalinda Vazquez kaleme alacak. Game of Thrones dizisinde ve onun spin-off projesi House of the Dragon’un yapımcıları arasında olan Vince Gerardis de Roadmarks dizisinde Martin ve Vazquez ile birlikte çalışacak.

Oyuncu kadrosu ve senaryosuna dair detayları konuşmak içn henüz erken olan yapım bakalım Martin’in öncelik sırasında nereye yerleşecek.