damon albarn ve taylor swift arasında ateşli polemik

damon albarn ve taylor swift arasında ateşli polemik


buyurun dramaya


Geçtiğimiz gün müzik dünyasında nur topu gibi bir polemik daha doğdu. Tartışmalara konu olan iki isimse Taylor Swift ve Damon Albarn.

Gorillazspor’lu Albarn, birkaç gün önce Los Angeles Times’a verdiği bir röportajda hem yeni albümü The Nearer the Mountain, More Pure the Stream Flows’tan hem İzlanda’daki yaşamından hem de eski grubu Blur da dahil birçok konudan demeçler verdi. Röportajı yapan Mikael Wood’un günümüz müzisyenleriyle alakalı bir soru sorup konuyu Taylor Swift’e getirmesi ise Albarn ile Swift arasındaki tartışmaların fitilini ateşledi.

Wood, günümüzün iyi şarkı yazarları konusunda Swift’i örnek gösterirken Albarn, Swift’in şarkılarını kendisinin yazmadığı iddiasında bulundu. Bu iddiaya haklı sebeplerle içerlenen Taylor Swift ise Twitter hesabı üzerinden Albarn’a şu sözlerle cevap verdi:

“Bu sözlerini duyana kadar büyük bir hayranındım. Ben bütün şarkılarımı kendim yazıyorum. Bilip bilmeden konuştuğun şeyler tamamen yanlış ve incitici. Şarkılarımı beğenmek zorunda değilsin ama emeğime leke sürmen rezilce bir şey. Not: Çok merak ediyorsan belirteyim, bu tweet’i de tamamen kendim yazdım.”

Swift’in bu tweet’i paylaşmasıyla beraber hem linçlerin hem de eleştirilerin odağı olan Albarn ise bahsi geçen tweet’in altına “özür dileme” ve “r yapma” ile karışık şöyle bir mention attı:

“Sana tamamen katılıyorum. Şarkı yazarlığı hakkında bir sohbetim oldu ama ne yazık ki bu sohbet küçük bir clickbait’e indirgendi. Her halükarda senden samimi bir şekilde özür diliyorum. Şarkı yazarlığı konusunda emeğine leke sürmek yapmak istediğim son şeydir. Umarım beni anlarsın.”

Albarn’ın bu cevabı Swift’ten karşılık bulmadığı gibi şarkıcının sevenlerini de pek tatmin etmedi. Nitekim ortada pek de clickbait’lik bir durum yok gibi. Bu tartışmaların devamı yakında gelir mi, bekleyip göreceğiz.