the lord of the rings dizisinin ilk fragmanı burada, sen nerdesin?

the lord of the rings dizisinin ilk fragmanı burada, sen nerdesin?


the rings of power


Senenin en çok merak edilen yapımlarından The Lord of the Rings: The Rings of Power’ın ilk fragmanı nihayet gün yüzüne çıktı.

Geçtiğimiz saatlerde gerçekleşen Super Bowl etkinliğinde ortaya çıkan fragman, Amazon’un sadece ilk sezonu için 486 milyon dolar gibi devasa bir bütçe ayırdığı The Rings of Power’ın büyüklüğüne dair tadımlık bir görsel şölen niteliğinde.

Orta Dünya’nın İkinci Çağ’ında geçecek The Lord of the Rings: The Rings of Power’da yüzüklerin dövülmesi, Karanlık Lord Sauron’un yükselişi, Númenor’un destansı öyküsü ve Elfler ile İnsanların Son İttifak’ı gibi konular işlenecek. Amazon’un şimdiden beş sezon olarak planladığı ve toplamda 1 milyar dolar gibi bir bütçe ayırmasıyla televizyon tarihinin en pahalı yapımı olan dizi, Peter Jackson’ın efsane LotR üçlemesinin yanına yaklaşabilecek mi, 2 Eylül tarihinde izleyip göreceğiz.

Fragman için buyursunlar.

John D. Payne ve Patrick McKay ikilisinin hem yaratıcılığını üstlenip hem de senaryosunu kaleme alacağı The Lord of the Rings: The Rings of Power‘ın hayli kalabalık oyuncu kadrosunda Cynthia Addai-Robinson, Robert Aramayo, Owain Arthur, Maxim Baldry, Nazanin Boniadi, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova, Charles Edwards, Trystan Gravelle, Lenny Henry, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Lloyd Owen, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers, Leon Wadham, Benjamin Walker, Daniel Weyman ve Sara Zwangobani gibi isimler yer alıyor. İlk sezonu 8 bölüm sürecek dizinin yönetmen koltuğunda Wayne Yip, J.A. Bayona ve Charlotte Brändström oturuyor.