yeni how to have sex fragmanı ve filmin akıbeti

yeni how to have sex fragmanı ve filmin akıbeti


un certain regard'ı kazandı


Herkes Cannes Film Festivali‘ni, festivalin tartışmasız en prestijli ödülü olan Altın Palmiye ile özdeşleştirir. Ancak Cannes‘ın Belirli Bir Bakış ödülü de genç sinemacılar tarafından aynı derecede rağbet görüyor. 

 

Ödülü geçmişte kazananlar arasında Apichatpong Weerasethakul, Yorgos Lanthimos ve Hong Sang-soo gibi isimler yer alıyor. Bu ödülün alamet-i farikası, cesur ve yenilikçi filmlere Fransız sinemalarında dağıtım şansı vermesinden ve uluslararası çevreye filmin izlenmesi için işaret vermesinden geliyor. 

 

Molly Manning Walker bu yıl, nihayet önümüzdeki Şubat ayında ABD sinemalarında gösterime girecek olan ilk filmi “How To Have Sex” ile Un Certain Regard ödülünü kazandı.

 

Buna istinaden, Walker’ın ilk uzun metrajlı filmi vizyona girmeden önce 2024 Sundance Film Festivali‘nde de özel bir ilgi odağı olacak. “How To Have Sex”, masumiyetleri pahasına da olsa gelmiş geçmiş en iyi yazı geçirmeye kararlı üç İngiliz genç kızın Yunanistan tatilini konu alıyor.

 

Filmin Letterboxd’ta yer alan tanımı şöyle:

Üç İngiliz genç kız, hayatlarının en iyi yaz tatili olması gereken bir geçiş ritüeli tatiline çıkarlar: içki içme, kulübe gitme ve flört etme.

 

Molly Manning Walker, filminde genç yetişkinliğin heyecan verici, dokunaklı ve acı verici derecede tanıdık bir portresini çiziyor. 

 

“How To Have Sex “in başrollerinde Mia McKenna-Bruce, Lara Peake, Shaun Thomas, Samuel Bottomley, Enva Lewis ve Laura Ambler yer alıyor. Walker filmin yönetmenliğinin yanı sıra senaryosunu da kaleme alıyor.

 

Şimdi sıra “How To Have Sex”in diğer ülkelerde nasıl bir performans sergileyeceğini görmeye geldi. Film Ocak ayında Sundance’te gösterildikten sonra 2 Şubat’ta ABD’de vizyona girecek ve sonrasında sadece MUBI‘de yayınlanacak. “How To Have Sex “in fragmanını aşağıda izleyebilirsiniz.