thom yorke’un müziklerini yaptığı film

thom yorke’un müziklerini yaptığı film


neyin nesi?


Thom Yorke, bugün paylaştığı film afişi ile dikkatleri üzerine çekti. Afiş, “Confidenza” yani “Trust” adında bir filmin ve müziklerini yapan isim olarak Thom Yorke’u görebiliyoruz. Yönetmeni Daniele Luchetti olan film nedir, neyin nesidir öğrendiklerimizi derledik. 

 

 

En son HBO‘nun Elena Ferrante dizisi “My Brilliant Friend“in üçüncü sezonunu yöneten İtalyan yönetmen Daniele Luchetti, başrolünde Elio Germano‘nun yer aldığı “Confidenza” adlı İtalyan filmini yönetti. Luchetti daha önce Germano’yu 2015’te aktöre Cannes’da en iyi ödülleri kazandıran “Our Life” adlı dramada yönetmişti.

 

Luchetti daha önce 2020’de Venedik Film Festivali’nin açılışını yapan drama “Ties“ı yönetmişti. “Trust” ise eserini uyarladığı Napoliten yazar Domenico Starnone‘nin bir romanına dayanıyor.

 

Filmin oyuncu kadrosunda Elio Germano, Federica Rosellini, Pilar Fogliati, Vittoria Puccini, Isabella Ferrari, Luca Gallone, Elena Bouryka, Elena Arvigo, Giordano De Plano, Bruno Orlando, Roberto Latini, Sofia Luchetti isimleri bulunuyor. 

 

Luchetti filmi; “terk edilme anında güven kaybına uğramak” ve “sevdiğiniz kişi tarafından maskesinin düşürülmesi korkusuyla şartlandırılmış bir hayat hakkında” olarak tanımladı. Letterboxd’a göre hikayesi şöyle: 

 

“Pietro saygı gören bir öğretmendir, Teresa ise parlak ve olgun öğrencisidir. Onların ilişkisi hem yasadışı hem de fırtınalıdır. Bir kavga sonrası, Teresa her birinin diğerine utanç verici veya şok edici bir sır söylemesini önerir, bu sır eğer açıklanırsa o kişinin hayatını mahvedecek kadar büyük olmalıdır. Zaman geçer, Pietro’nun yazar olarak statüsü büyür ve ailesi burjuva bir yaşamın konforuna yerleşir. Ancak Teresa’nın bir gün ortaya çıkıp bildiği sır ile dünyasını yıkabileceği olasılığı onu rahatsız eder.”

 

Filmin vizyon tarihi belli değil.