MÜZİK DÜNYASINDA HAFTA ORTASI

MÜZİK DÜNYASINDA HAFTA ORTASI


Cover'lar, Single'lar, Videolar Havada Uçuşuyor


9 Haziran'da piyasaya çıkacak 48:13'le albümleri beşleyecek Kasabian, geride kalan sayılı günler öncesi bir sampler paylaştı. Albümdeki tüm şarkılardan tadımlık bölümler içeren altı buçuk dakikalık sampler, 48:13'ten beklentileri oldukça yükseltiyor.

 

 

Lana Del Rey, yeni albümü öncesi vitesi arttırıyor. West Coast'un ardından bir haftada iki yeni şarkısını dinlediğimiz Ultraviolence'tan bir teaser paylaşıldı. Shades Of Cool ve Ultraviolence'ın yanında Brooklyn Baby'nin tadına bakma fırsatı yakalıyoruz bu teaser'da.

 

 

Belle And Sebastian frontman'i Stuart Murdoch, İskoç grubun şu sıralar yeni albüm kaydında olduğunu açıkladı. Detayları henüz belli olmayan bu albüm, 2010'daki Write About Love'dan beri karşımıza çıkan ilk Belle And Sebastian stüdyo albümü olacak.

 

 

Saygıdeğer abimiz Jools Holland'ın bu haftaki Later…'ının assolisti Arcade Fire'dı. Kanadalı grup, Normal Person ve You Already Know'la İngiltere'nin gönlünü bir kez daha fethetti.

 

 

 

Arcade Fire'ın haricinde Sharon Van Etten

 

Damien Jurado

 

Ve Wild Beasts programın tanrı misafirleriydi.

 

La Roux da yavaş yavaş döküyor incilerini. 8 Temmuz'da kavuşacağımız yeni albümü Trouble In Paradise'tan ikinci şarkı da geldi. Uptight Downtown'la heyecanı daha da yukarılara taşıyor turuncu.

 

 

Müzikte kalitenin diğer adı Moby, Duran Duran tribute albümü Making Patterns Rhyme için grubun kült şarkısı Rio'yu cover'ladı.

 Advertisement