YEMEKLERE UYUŞTURUCU KATIP İNSANLARI MÜDAVİM YAPMAYA ÇALIŞAN ŞEF

YEMEKLERE UYUŞTURUCU KATIP İNSANLARI MÜDAVİM YAPMAYA ÇALIŞAN ŞEF


Noodle Krizi


Ekonominin dışarıda yemek yemeyi lüks haline getirdiği dönemlerde, restoranların müşteri kaybını önleyip yenilerini çekmek için paket indirimleri, indirim kuponları gibi çözümlere gitmesi hayli olağan. Çin’deki bir noodle restoranı sahibiyse, ‘müşteri bağlama’ terimini kökten yanlış anlayarak onları bağımlı hale getirmeye çalışmaktan ötürü tutuklandı.

 

 

Çin’deki milyonlarca noodle restoranından sıyrılan ve ismini Noodle Müptezelleri Takipleşiyor koyduğumuz restoranın sahibi, bir gelen bir daha gelsin diye noodle’ların içine birçok uyuşturucunun yapımında kullanılan haşhaş tomurcuğunu baharat niyetine katmaya başladı.

 

Restoranın müşterilerinden daha önce uyuşturucuya elini sürmemiş Liu Juyou, ehliyet sınavı için girdiği uyuşturucu testinin pozitif çıkması üzerine polise tek ihtimalin sürekli yemek yediği restoran olduğunu söylediyse de tabii ki kimseyi kendine inandıramadı. Juyou’nun ailesinin, oğullarının masumiyetini kanıtlamak için aynı restoranda noodle yedikten sonra idrar testi yapmasıyla ise ortaya Shameless gibi bir tablo çıktı. Noodle’ın Walter White’ı, geride “Noodle, noodle! Bana noodle verin!” diye bağıran yüzlerce insan bırakarak tutuklandı.