AMY WINEHOUSE’UN HAYATI ŞİMDİ DE SİNEMA FİLMİ OLUYOR

AMY WINEHOUSE’UN HAYATI ŞİMDİ DE SİNEMA FİLMİ OLUYOR


Amy olarak Noomi Rapace


Yönetmenliğini Asif Kapadia’nın üstlendiği Amy Winehouse belgeseli Amy, geçtiğimiz yaz gösterime girmiş, gişede yüzleri güldürmüş, içeriğiyle ise birçok tartışmaya konu olmuştu. Hal böyle olunca Amy Winehouse’la ilgili biyografik bir sinema filmi daha yapılacağı haberleri de iyiden iyiye ortaya çıkmaya başladı.

August Rush’ın İrlandalı yönetmeni Kirsten Sheridan, yeni bir Amy Winehouse filmi için kolları şimdiden sıvamış durumda. Senaryosunu da Sheridan’ın yazdığı yeni Amy Winehouse filminde Winehouse’u canlandırması beklenen isim ise, Prometheus’tan hatırlayacağımız İsveçli oyuncu Noomi Rapace. Şimdilik önündeki tek pürüz, Amy Winehouse şarkılarının telif hakları olan film için yapımcılar tüm güçleriyle çalışıyorlar, bu konu da aşıldığı takdirde yakın zamanda vizyonda yeni bir Amy Winehouse filmi görmemiz muhtemel görünüyor.

Kirsten Sheridan’ın dışında bir başka Amy Winehouse filmi yapmak isteyen isim ise Amy’nin babası Mitch Winehouse. Asif Kapadia’nın belgesel filmi Amy’nin gerçekleri yansıtmadığını düşünen baba Winehouse da Amy ile ilgili kendi filmini yapmak istiyor. Henüz açıklamadan ibaret olan bu durumun ileride gerçekten bir filme dönüşüp dönüşmeyeceğini ise hep beraber göreceğiz.