TAKSİM BİTTİ Mİ?

TAKSİM BİTTİ Mİ?


Taksim biter mi?


Asmalı Mescit’te sandalyelerin kaldırıl…

Yukarıdaki cümleyle başlayan “Taksim bitti” temalı yazılar görmekten artık hayli yorulduk. Hepimizin bildiği sıkıntıları 242. kez aynı cümlelerle bizlere aktaran, ancak çözüm yolu pek de göstermeyen bu yazılar, bizce Taksim’in içinde bulunduğu durumu daha da zora sokmaktan başka bir işe yaramıyor.

Taksim-Bittimi

Senden-benden, sizden-bizden çok daha büyük bir algı ve kültürün parçası olan Taksim’in öyle kolay kolay bitmeyeceğini, dönüşeceğini ve elbet bir gün özüne döneceğini düşünüyoruz. Bu süreçte en büyük görev ise bizlere düşüyor: Taksim’e çıkın, Taksim’e çıkalım, Taksim’e sahip çıkalım…

Hayatlarını hala sürdürmekte ısrarlı mekanlara, barlara, kafelere, meyhanelere, konser salonlarına bir gidiyorsak üç gidelim. Beton da olsa Taksim’e ait griye, Taksim grisine daha da sağlam basalım. Hala oralarda bir yerde olan Taksim’in kokusunu ciğerlerimize dolduralım. Hep beraber batacaksak da hikayenin  sonunda “elimizden geleni yaptık” diyebilelim.

Ama emin olun bitmeyecek. Biz biteriz, bizden sonrakiler biter. Tıpkı bizden öncekilerin de bittiği gibi… Ama Taksim asla bitmez!

Cumartesi gecesi kalan en güzel, en özgür Taksim sağlarından COOP’ta gerçekleşecek Club Bangkok’ta görüşmek üzere!