TRUE DETECTIVE’İN YÖNETMENİ CARY FUKUNAGA’DAN YENİ POLİSİYE DİZİ

TRUE DETECTIVE’İN YÖNETMENİ CARY FUKUNAGA’DAN YENİ POLİSİYE DİZİ


The Alienist


Son dönem polisiye ve bilmece dizilerinin en başarılılarından biri olan True Detective’in ilk sezonunun yönetmeni Cary Fukunaga, yeni polisiye dizisi ile bizleri ekran başına kitlemeye hazırlanıyor.

jjj

İsmini, Gilled Era’nın kendi doğasına “yabancılaşmış” kabul edilen zihinsel rahatsızlığa sahip insanlar üzerine yaptığı araştırmalardan alan The Alienist, 1896 yılında New York’ta işlenen bir dizi cinayeti çözmeye çalışan bir dedektif, bir gazeteci ve onun asistanının hikayesini anlatacak. Caleb Carr’ın aynı isimli romanından uyarlanan dizi, TNT’de ekrana gelecek ve bir bölümü için 5 milyon dolarlık harcaması ile kanalın bugüne kadar ki en pahalı yapımı olma ünvanını kazanan The Alienist, sadece hakkındaki bu bilgiyle bile beklentileri epey yükseltmiş durumda. Yönetmenlik koltuğunda Cary Fukunaga’nın oturacağı oyuncu kadrosunda ise Luke Evans, Daniel Brühl ve Dakota Fanning gibi başarılı isimler yer alıyor.

Şu anda Macaristan’da çekimleri devam eden dizinin yayın tarihiyle ilgili henüz bir bilgi paylaşılmış değil ama şimdilik sizleri dizinin fragmanı ile baş başa bırakalım