DENİZ GAMZE ERGÜVEN FİLMİNİN MÜZİKLERİ NICK CAVE VE WARREN ELLIS’E EMANET

DENİZ GAMZE ERGÜVEN FİLMİNİN MÜZİKLERİ NICK CAVE VE WARREN ELLIS’E EMANET


Kings


Mustang ile “Yabancı Dilde En İyi Film” dalında Oscar’a aday gösterilip hepimize İstiklal Marşı söyleten Deniz Gamze Ergüven’in yeni filminin müzikleri Nick Cave ve Warren Ellis’e emanet.

Nick-Cave-Premiere-Weinstein-Company-Lawless-kk12gCRa9O3l

Kadrosunda Halle Berry ve Daniel Craig’in yerl aldığı Kings, geçtiğimiz ay gelen görselleriyle hepimizi heyecanlandırmıştı. 1992’de yılında Los Angeles polisi tarafından darp edilen taksi şoförü Rodney King‘in dava süreci anlatacak Kings’in müzikleri ise, bu aralar önce Netflix’in War Machine’ine, David Mackenzie’nin Hell or High Water’ına ve son olarak da Taylor Sheridan’ın Wind River’ının müziklerine imza atan Nick Cave ve Warren Ellis’e emanet.

kings

Daha önce Mustang filminde de Deniz Gamze Ergüven ile çalışan Nick Cave ve Warren Ellis ikilisinin yeteneğini zaten sorgulamaya gerek yok. Mustang filminin başarısıyla da gözleri iyice üstüne çeken Deniz Gamze Ergüven’in sinema dünyasındaki sağlam adımlarla ilerlediği yolculuğunda böylesine sevdiğimiz isimlerle yaptığı işbirlikleri bizleri epey mutlu etti.

Halle-_Berry-_Kings

Vizyon tarihi henüz belli olmayan film ile yakın zamanda bol görselli ve fragmanlı haberler duyacağımıza hiç şüphemiz yok.