İLK FRAGMANIYLA İKİNCİ THE CROWN SEZONU ÇOK KARIŞIK!

İLK FRAGMANIYLA İKİNCİ THE CROWN SEZONU ÇOK KARIŞIK!


Kraliçe olmak da zor iş...


Netflix’in yaptığı en iyi işlerden The Crown, merakla beklenen ikinci sezonunun yayın tarihiyle birlikte ilk fragmanı ve ilk fotoğrafları da paylaşacak önümüzdeki günleri daha da beklenir kıldı! 20. yüzyıl İngiltere’sinin puslu ve entrikalı havasını tekrar soluyacağımız gün, 8 Aralık 2017! Bakalım yeni sezon bize neler getirecek?

the-crown

II. Dünya Savaşı’nın yarattığı yıkımın ardından Altın Küre ödüllü Claire Foy‘un canlandırdığı Kraliçe II. Elizabeth’in aşk, çatışma ve bolca yükümlülük dolu tahttaki ilk yıllarını anlatan dizi, Buckingham Sarayı ve 10 Downing Street’ten dünyanın kaderine şekil veren dönüm noktalarını işliyor.

The Queen ve Frost/Nixon gibi filmlerin yanı sıra da ödüllü sahne oyunu The Audience’ı da elden çıkaran Peter Morgan tarafından kaleme alınan senaryosunun gerçekçi ve akıcılığıyla öne çıkan The Crown’ın yönetmenliğini de Billy Elliot ve The Hours gibi filmlerinden tanıdığımız Stephen Daldry üstleniyor. The Queen’de Morgan ile beraber çalışan Andy Harries ise The Crown’ın da yapımcı koltuğunda.

MV5BMTU1MTA4NzU1M15BMl5BanBnXkFtZTgwMzE5MDgxMzI@._V1_SX1500_CR0,0,1500,999_AL_

Oldukça karmaşık ve skandallarla dolu bir dönemin kapılarını aralayan yeni sezon, kendi kumandasındaki ordunun Mısır’da illegal bir savaşa girmesinden 3. Başbakan Harold Macmillan’ın görevden alınmasıyla devam eden olayları, devrimci 1960’lara el sallayarak ve Kraliçe II. Elizabeth’in taşımak durumunda olduğu tacın ağırlığına dem vurarak anlatacak.

MV5BMTk5MDY3NjA0Nl5BMl5BanBnXkFtZTgwNTE5MDgxMzI@._V1_SY1000_CR0,0,1502,1000_AL_

Fragman her şeyi özetliyor, bu sezon ortalık karışık!