YILIN EN İYİLERİNE ADAY JAMES FRANCO’LU THE DISASTER ARTIST’TEN FRAGMAN

YILIN EN İYİLERİNE ADAY JAMES FRANCO’LU THE DISASTER ARTIST’TEN FRAGMAN


Franco Kardeşler + Seth Rogen + Zac Efron + Alison Brie


Tommy Wiseau yönetmenliğinde 2003’te çekilen The Room, bilirkişiler tarafından test edilip onaylanmış tüm zamanların en kötü filmlerinden biri. Ama bu özelliği bile onu kült bir filme dönüştürmekten alıkoymuyor. Franco kardeşlerin The Room’a saygı niteliğinde çektiği The Disaster Artist ise bu kült filmin tam zıttı olarak son fragmanıyla son derece başarılı gözüküyor ve beklentilerimizi iyice yukarıya çıkartıyor.

eee

Başrollerinde James Franco ve saz arkadaşlarının yer aldığı The Disaster Artist, yayınlanan ikinci fragmanıyla çerezlik filmler kategorisinden çıkıp komedi filmleri arasında üst sıraları zorlayacak bir görüntü çiziyor. Başrolünde olduğu gibi aynı zamanda yönetmenlik koltuğunda da James Franco’nun oturduğu yapımda Dave Franco, Wiseau’nun en yakın arkadaşı bu macerada ona yardım eden Greg Sestero’yu canlandırırken Seth Rogen, Alison Brie, Lizzy Kaplan, Kate Upton, Sharon Stone, Adam Scott, Bryan Cranston, Kirsten Bell ve Judd Apatow gibi isimler hem kendilerini canlandırıp hem de yer alıyor. Filmin sürprizi ise James Franco’nun canlandırdığı Tommy Wiseau’nun Henry karakteriyle filmde yer alması.

yyy

Amerikan rüyasının sürreal ve farklı varyasyonu gibi gözüken bu sinema dünyasında tutunma hikayesinin anlatıldığı The Disaster Artist’in fragmanı için buyrunuz.