100 TL VERİYORUZ

100 TL VERİYORUZ


Canlıyı sayıyoruz


Normal şartlar altında bir Mind Shifter 40 TL, 2013 şartları altında bir Club Bangkok 60 TL desen etti mi sana temizinden bir 100… Şu günlerde bir şişe sert içki, 15 litre benzin veya 100 TL değerinde bir şeyi kim kime hediyor? Hah biz de aynen öyle düşünmüştük. Evet, bu Cumartesi deli gibi eğleneceksin ve normalde 100 TL’ye izleyebileceğin iki ismi 0 TL’ye izlemiş olacaksın. Yani bir nevi 100 TL veriyoruz.

Etkinlik ise bu, evet bu.

Avrupa’da birçok mekanın kapılarını açıp aynı gece gerçekleştireceği Open Club Day’in ilk İstanbul ayağı için bu cumartesi akşamı Salon’un yolunu tutuyoruz. Hem de giriş ücreti ödemeden, yani parasız.

26992037_1969419543072710_7187012772625544986_n

İlk defa Zürih’te gerçekleştirilen Open Club Day; canlı müzik mekanlarının görünürlüğünü arttırıp, günlük işlerine dair farkındalık uyandırmak ve izleyicisiyle daha yakın temas kurmasını amaçlayarak hayata geçirildi. Beş yıl Zürih’te gerçekleşen etkinlik daha sonra Avrupa’nın farklı şehirlerine sıçrayıp sonunda bu cumartesi İstanbul’a kadar uzandı.

İlk defa İstanbul’da gerçekleşecek ve bundan sonra da her sene daha da büyüyerek gerçekleşmesini dilediğimiz etkinliğin Türkiye temsilcisi ise Salon oldu. Girişlerin ücretsiz, yani beleş olacağı gecede; sci-fi, steam punk filmlerin soundtrack’i sanacağınız enstrümantal synthwave ve synth-pop prodüksiyonlarıyla yerli elektronik müzik sahnesinin gözdelerinden Mind Shifter canlı performansıyla, Play Tuşu’nun geceleri pelerinlerini geçiren zihni sinir komedi dans ikilisi Club Bangkok da DJ seti ile art arda sahnede olacak. 

Hafta sonu için şimdiden program arayanların imdadına yetişen Open Club Day, kravatı kafaya bağlayıp serseri serbest stilde oynayanların ve kol kola girip zıplamak isteyen arkadaş gruplarının gönlünce eğlenebileceği bir gece!