37. İSTANBUL FİLM FESTİVALİ’NİN ULUSAL YARIŞMA JÜRİSİ BELLİ OLDU

37. İSTANBUL FİLM FESTİVALİ’NİN ULUSAL YARIŞMA JÜRİSİ BELLİ OLDU


Jüri başkanı Pelin Esmer


İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın bu sene 37.’sini gerçekleştireceği İstanbul Film Festivali’ndeki Ulusal Yarışma kategorisine katılan filmleri değerlendirecek olan Ulusal Yarışma jürisi belli oldu.

qqq

Türkiye ve dünya prömiyerinin ilk kez gerçekleştirileceği birçok filmin gösterileceği Ulusal Yarışma, Ulusal Belgesel Yarışması ve Ulusal Kısa Film Yarışması’nı da kapsayan filmleri değerlendirecek jürin başkanlığını Pelin Esmer yürütecek.

Bu sene vizyona giren ve olumlu yorumlar alan İşe Yarar Bir Şey filminin yönetmenlik koltuğunda oturmasının yanı sıra 11’e 10 Kala, Oyun ve Gözetleme Kulesi gibi yapımların da arkasındaki isim olan Esmer, son dönem Türk sinemasının önemli isimlerinden.

Jüride Pelin Esmer’le birlikte çalışacak diğer isimler ise; neredeyse çalıştığı sayısız film ve parçası olduğu her projeden ödülle dönen görüntü yönetmeni Gökhan Tiryaki, oyunculuk dünyasının önemli isimlerinden Selen Uçer, Türk Edebiyatı’nın önemli ismlerinden Küçük İskender ve son olarak aralarında Cannes, Kudüs, San Sebastian, Chicago ve Venedik’in de olduğu birçok saygın uluslararası film festivalinde jüri üyeliği yapan sinema yazarı Barbara Lorey de Lacharrière.

Bu yıl yine bol bol güzel filme doyacağımız 37. İstanbul Film Festivali, 6-17 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek.