ROBIN HOOD’DAN JOHN WICK DAMARINDA FRAGMAN

ROBIN HOOD’DAN JOHN WICK DAMARINDA FRAGMAN


1 Eylül'de vizyonda


En son çekilen Robin Hood filminin üzerinden geçen sekiz senenin ardından, Robin Hood çok iddialı bir şekilde yeni bir reboot’la karşımıza çıkıyor.

robin

Kingsman filmleriyle iyice ünlenen ve ortalığı birbirine katmayı çok seven aktör Taron Egerton‘ı Robin Hood olarak izleyeceğimiz filmde, ona mentorluk eden Little John rolünde ise Jamie Foxx yer alıyor. Filmin yapımcılığını Expendables, John Wick ve Sicario gibi aksiyon dozu yüksek büyük prodüksiyonlardan tanıdığımız Basil Iwanyk üstleniyor. Iwanyk, oyuncu kadrosunun yanında filmi bekleyenlerin daha çok heyecanlanmasını sağlayacak bir isim. Bu isimlerin yanı sıra filmin yönetmenlik koltuğunda ise Peaky Blinders ve Black Mirror gibi TV efsanelerinden tanıdığımız Otto Bathurst oturuyor. Filmin oyuncu, yapımcı ve yönetmen kadrosu, kağıt üzerinde harika bir iş çıkarma potansiyeline sahip gözüküyor. Yayınlanan fragman da bu tezimizi destekler nitelikte.

Taron Egerton yaptığı açıklama da yönetmen Otto Bathurst’ün ”taytlar içinde sağda solda dolanıp, ona buna kılıç sallayan insanlar istemiyorum.” dediğini söyledi ve yaratacağı Robin Hood karakterinin ”askeri ciddiyete sahip anarşist bir devrimci, özgür düşünce yanlısı ve her zaman gerçeğin peşinde, doğruyu arayan biri” olmasını istediğini ekledi. Film bildiğimiz ”zenginden alıp, fakire veren” Robin Hood hikayesinden biraz daha derin ve daha geniş düşünülmüş gibi. Despotluğun ve zorbalığın karşısına çıkacak bir Robin Hood ve onun açtığı yolda yürüyen devrimcilerin, zalim lord’u devirmesini konu alacakmış gibi gözüküyor. Bu sırada zalim lord dediğimiz, Sherrif of Nothingham rolünde karşımızda kötü adamlıkta doktora yapmış, karizmatik Ben Mendelsohn çıkıyor.

Film enteresan bir şekilde ülkemizde, ABD ve Avrupa vizyon tarihinden önce, 1 Eylül‘de sinemalarda olacak.

robinpsot