DAVE GROHL’UN BELGESELİ PLAY’DEN İLK FRAGMAN

DAVE GROHL’UN BELGESELİ PLAY’DEN İLK FRAGMAN


25 dakikalık tek şarkı, 7 farklı Dave Grohl


Rock tarihinin efsanevi isimlerinden, Foo Fighters ve Nirvana‘nın adamı Dave Grohl, 25 dakikalık solo parçasının yer aldığı belgeseli Play‘den bir fragman yayınladı.

Foo-Fighters-Dave-Grohl-GettyImages-800618576-920x584

Geçtiğimiz aylarda 25 dakikalık solo bir parça kaydettiğini açıklayan Grohl, yayınlanan videoda bütün enstrümanları kendisinin çaldığını ve stüdyo ortamında tek kişilik kocaman bir grup oluşturduğunu gösteriyor. The Disaster Artist, This is the End ve Crank gibi filmlerin görüntü yönetmeni Brandon Trost tarafından tamamen siyah beyaz çekilen bu iki bölümlük belgeselde 7 farklı Dave Grohl izleyeceğiz.

Her enstrümanın hem görüntü hem de ses kaydının tek tek yapıldığı ve sonradan düzenlendiği video, izleyicilere interaktif bir izleme deneyimi de sunacak. Grohl, videonun nasıl kaydedildiği hakkında, ”Bütün enstrümanların kayıtlarını birden fazla kamerayla kaydettik ve en sonunda ortaya 25 dakikalık tek bir parça çıktı ama izleyiciler her enstrümanın ve her notanın nasıl çalındığını görebilecekler” diyor.

Grohl, daha önce grubu Foo Fighters‘la birlikte yaptığı bir diğer belgesel olan Sonic Highways‘in de ikinci sezonunu yapmak için istekli olduklarını açıklamıştı. Büyük merak içerisinde bekliyoruz.

Play, 28 Eylül‘de dijital platformlar üzerinden izlenebilecek.