CREED 2’NİN SOUNDTRACK’İ ALEV ALEV YANIYOR

CREED 2’NİN SOUNDTRACK’İ ALEV ALEV YANIYOR


Kendrick Lamar, Bon Iver, Nas...


Michael B. Jordan, Sylvester Stallone ve Tessa Thompson’ı bir kez daha bir araya getiren ve ilk filmdeki kadroya Dolph Lundgren’in eklenmesiyle yoluna devam eden Creed II, soundtrack’iyle de epey konuşulacak gibi gözüküyor.

Adonis Creed’in bir yandan aile hayatındaki sorunlarla boğuşmasını bir yandan da Ivan Drago’nun oğlu Viktor Drago’yla yapacağı büyük mücadelesini izleyeceğimiz Creed II, filmde duyacağımız müziklerle tempoyu bir saniye bile düşürmeyeceğine söz veriyor. Kendrick Lamar’ın ortalığı kasıp kavuran albümlerinin arasındaki isim olan Mike Will Made It’in elinden çıkan soundtrack’te Kendrick Lamar, Bon Iver, Lil Wayne, Nas, Nicki Minaj, ASAP Rocky, Vince Staples ve Pharrell Williams gibi isimler yer alıyor.

Ivan Drago’nun kendi oğlunu, Rocky’nin de Drago’nun öldürdüğü Apollo Creed‘in oğlunu eğittiği Creed II, atmosferi ve nefes kesici aksiyon sahneleriyle hala yılın merakla beklenen filmleri arasında. Filmin vizyon tarihi ise ABD’de Şükran Günü’ne denk gelen 21 Kasım’ken, Tükiye için 11 Ocak 2019 gözüküyor. Rocky IV’ün rövanşını iple çekiyoruz.