NETFLIX LIVE ACTION COWBOY BEBOP’I RESMİ OLARAK DUYURDU

NETFLIX LIVE ACTION COWBOY BEBOP’I RESMİ OLARAK DUYURDU


Sonunda geliyor


Yayınlandığı 1998’den beri en kaliteli animelerden biri kabul edilen Cowboy Bebop’ın bir live action uyarlamasının geleceğini geçtiğimiz sene duyurmuştuk. Anime dünyasının köklü prodüksiyon şirketlerinden olan Sunrise’ın da en güzel işlerinden biri olan Cowboy Bebop, Netflix aracılığıyla ekranlara geleceği kesinleşti.

2013 yılında Keanu Reeves’in dahil olduğu ama “Bu projenin hayata geçmesi yarım milyar dolar lazım. Galiba o para toplanana kadar ben projeden ayrılmış olurum.” diyerek rafa kalkan uyarlama, sonunda hayata geçiyor. Bugün itibariyle paylaşılan ama hiçbir şey anlatmayan mini bir teaser ile tekrar gündeme gelen Cowboy Bebop, 10 bölüm olarak 2019 yılında ekranlara gelecek.

Japonya’nın işinin ehli rockstar’larını bir araya getiren animenin vizyoner yönetmeni Shinichiro Watanabe ve muazzam kurgusuyla geçmişle geleceği iç içe geçiren senaristi Keiko Nobumoto‘nun yetenekli ellerinden ortaya çıkan yapımın uyarlaması Watanabe danışmanlığında hayata geçecek. Senaryo kısmında da Logan’ın demir yumruğu X-23 yani Laura Kinney karakterinin orijinini yazan ve Star Wars Rebels, The Avengers: Earth’s Mightiest Heroes ve Iron Man: Armored Adventures ve son olarak Thor: The Dark World ile Thor: Ragnarok‘un yazarı, tam bir çizgi roman adamı Christopher Yost’a emanet edeceğimiz yapım, gümbür gümbür geliyor.

Uzun zaman sonra kendisinden haber almamızla bizleri heyecanlandırmayı bir kez daha başaran Cowboy Bebop aka Spike Spiegel, Radical Edward, Faye Valentine ve Jet Black’in maceralarına tekrar ortak olmak için sabırsızlıkla bekliyoruz.