bu yıl bitmeden bir four tet albümü dinleyebiliriz

bu yıl bitmeden bir four tet albümü dinleyebiliriz


ilk tekli teenage birdsong burada


Müzik dünyasının basınla arasına mesafe koymayı başarabilmiş isimlerinden Four Tet, nadir verdiği röportajlarından birinde bu yıl bitmeden bir albüm yayınlamak istediğini açıkladı.

Geçtiğimiz ay içinde önce Coachella’da sahne alan, sonra Teenage Birdsong isimli teklisini paylaşan, en son da Londra’nın önemli konser mekanlarından Alexandra Palace’ta çok özel bir performans sergileyen Kieran Hebden aka Four Tet, Matt Wilkinson’ın Apple Music Beats 1’daki programına konuk oldu.

Burada yeni bir albüm üstünde çalıştığını paylaşan Hebden, aynı zamanda isimsiz yeni albümünün ilk teklisi olan Teenage Birdsong için, “Benim için albüm bitmeden tekli yayınlamak alışık olmadığım bir durum” açıklamasını yaptı. Albümün büyük çoğunluğunun tamamlandığını da paylaşan Hebden,  “Sona yaklaştığımı hissediyorum ve albüm büyük ihtimalle bu yıl bitmeden çıkmış olacak” diyerek kutlu haberi paylaştı.

Henüz albümün ismi ve yayın tarihiyle ilgili bir detay paylaşmaktan kaçınan Four Tet’in bizleri nasıl şaşırtacağını görmek için heyecanla bekliyoruz.