jessica chastain ve andrew garfield the eyes of tammy faye’de buluşuyor

jessica chastain ve andrew garfield the eyes of tammy faye’de buluşuyor


hollywood bunu beğendi


2000 yılında The Eyes Of Tammy Faye isimli bir belgesele de konu olan Tammy Faye Bakker Messner ve kocası Jim Bakker’ın televizyon macerası, başrollerinde Jessica Chastain ve Andrew Garfield’ın yer aldığı bir sinema filmiyle beyaz perdeye uyarlanıyor.

Hristiyanlığı televizyon üzerinden yaymaya çalışan ve kendilerini televangelist olarak nitelendirilen Tammy Faye Bakker Messner ve Jim Bakker’ın yükseliş ve gözden kayboluş hikayesini anlatacak The Eyes of Tammy Faye’e konu olan Tammy Faye Bakker, henüz çocuk denilebilecek yaşta evlendiği kocası ile birlikte Hristiyanlıkta mezhep farkı gözetmeyen bir sistemi tanıtarak insanların dikkatini çekmişti. 70’ler ve 80’lerde televizyon tarihinin gelmiş geçmiş en büyük Hristiyanlık yayın ağını kuran Tammy Faye, bu yayın ağında sadece fikirleri ve öğretileriyle değil; uzun kirpikleri, söylediği şarkılar ve bol mesaj kaygılı sözleriyle bir ikon haline gelmişti.

En yakın tarihli olarak X-Men Dark Phoenix’te izleyeceğimiz Jessica Chastain, filmde rol alacak olmasının yanı sıra yapımcı koltuğunda da oturacak. The Amazing Spiderman serisi, Under The Silver Lake, The Social Network ve Silence gibi yapımların başarılı ismi Andrew Garfield’ın Chastain’e başrolde eşlik edeceği filmin yönetmen koltuğunda The Big Sick, Michael & Michael Have Issues, You’re Whole gibi yapımların arkasındaki Michael Showalter yer alacak.

Çekim tarihleriyle ilgili bir detay paylaşılmayan film, yüksek ihtimalle 2020’nin ikinci yarısında vizyonda olacak.