jon favreau pişiriyor, avengers yiyor

jon favreau pişiriyor, avengers yiyor


the chef show


2001-2005 yıllarında yayınlanan Dinner for Five isimli televizyon programıyla gastronomi dünyasına olan ilgisini öğrendiğimiz ve 2014 tarihli Chef filmiyle bunu bir üst düzeye taşıyan Jon Favreau, yeni programı için Avengers ekibini bu sefer masa başında bir araya getirdi.

Marvel evreninin beyaz perdede bugün bulunduğu konuma ulaşmasındaki en büyük pay sahibi isimlerden Jon Favreau, süper kahraman dünyası üzerine kafa yormadığı zamanlarda vaktinin çoğunu mutfakta geçiren ünlülerden. Bunu fırsat bilen Netflix, başarılı senarist ve yönetmenin yanına yıllardır birlikte çalıştığı modern Kore mutfağının Amerika’daki yıldızı şef Roy Choi’yi verdi.

İkili, Amerika’daki favori gastronomi duraklarını ziyaret edip kendilerine ilham verecek yeni tarifler ve teknikler öğrenirken onların bu yolculuğunda ünlü dostları da tabii ki peşini bırakmayacak. Programın ilk misafirleri ise çok uzaktan değil bizzat Marvel evreninin göbeğinden geliyor. Fragmandan gördüğümüz kadarıyla Gwyneth Paltrow, Robert Downey Jr., Russo Kardeşler, David Chang, Evan Kleiman, Jazz Singsanong, Andrew Rea, Bill Burr, Robert Rodriguez ve Tom Holland gibi isimler, ikilinin mutfağına konuk olacak

The Chef Show, 7 Haziran’da Netflix’te başlayacak.