playstation kendi film stüdyosunu kuruyor

playstation kendi film stüdyosunu kuruyor


gelsin filmler gitsin diziler


Oyun dünyasının en büyük şirketlerinden biri olan Sony, PlayStation için çıkan oyunları film ve dizi haline getirecek bir film stüdyosu kuracağını açıkladı.

Sony çatısı altında geliştirilip yayınlanacak oyunlara destek amaçlı kurulacak bu stüdyo, markanın mevcut oyunlarını film ya da dizi projelerine dönüştürecek ve bunların hayata geçirilmesini sağlayacak. Başka bir deyişle Sony’nin büyük prodüksiyon şirketlerini beklemesine gerek kalmayacak. Stüdyonun yöneticiliğini yapacak firma da belli oldu. Şirkete oyun pazarlama konusunda yardımcı olan Sony Interactive Entertainment yöneticisi Asal Qizilbash, stüdyonun hayata geçirilmesinden sorumlu isim olacak.

Aynı zamanda Sony tarafından yapılan açıklama, Marvel’ın başındaki isim Kevin Feige ile de görüşüldüğünü doğruladı. Marvel gibi zengin bir dünya ile birlikte çalışmak, hali hazırda oyun dünyasının en büyük firmalarından olan Sony’nin sinema dünyasında da büyük adımlar atması için doğru bir tercih gibi gözüküyor.

Geçtiğimiz aylarda E3 2019 fuarına katılmayacağını açıklayan Sony, gördüğümüz kadarıyla bu vaktini stüdyosunu güçlendirmek ve PlayStation 5 konsolunu geliştirmek için kullanacak. Belki bu proje televizyon dünyasında gördüğümüz kötü oyun uyarlamalarına son verecek gelişme olur.