ruben östlund’un yeni filminin detayları belli olmaya başladı

ruben östlund’un yeni filminin detayları belli olmaya başladı


triangle of sadness


Force Majeure ve Altın Palmiye’li The Square gibi ayıla bayıla izlediğimiz filmlerin yönetmeni Ruben Östlund, yeni filmi Triangle of Sadness’la ilgili ilk detayları paylaştı.

Altın Küre adaylığı, Altın Palmiye ödülü ve Yabancı Dilde En iyi Film Oscarı adaylığı gibi dolu bir CV’ye sahip olan yetenekli yönetmen, Triangle of Sadness’in kara komedi türünde olacağını açıkladı. Şu sıralar Cannes Film Festivali’nde olan Östlund, burada verdiği röportajlarından birinde yeni filmi için dünyanın dört bir yanından yıldız isimleri bir araya getireceğini açıkladı. Filmin oyuncu kadrosunu bir dönem “Los Galácticos” olarak anılan Real Madrid’e benzeten İsveçli yönetmen, bu kadar övüp durduğu kadrosundan bir ismi ise henüz açıklamadı.

Force Majeure ve The Square’in ardından fikirlerine daha çok sayıda kişinin ilgi duymaya başladığını ve büyük isimlere ulaşmanın kolaylaştığını da açıklayan Östlund, bu sayede elinin kolunun Hollywood’a bile uzandığını itiraf etti. Çekimlerine önümüzdeki yılın ilk aylarında başlanacak film, çift olarak üne kavuşan iki mankenin zenginlerin dünyasındaki yolculuğunu mizaha bulanmış bir dille anlatacak. Moda ve sosyete dünyasının önde gelen isimlerinin katıldığı bir gemi seyahatine katılan çiftimiz, kaptanın şımarık ve ünlü yolcularına bir ders vermek için fırtınanın ortasında bir etkinlik düzenlemesiyle kendilerini son derece rahatsız edici bir durumun içinde bulacaklar.

Ön planda dış görünüşleri sayesinde toplumda hızla yükselmeyi başaran mankenlerin hikayesini anlatacak Östlund, arka planda ise insanların sosyal statülerine göre değişen davranışlarını apaçık ortaya dökecek. Michael Haneke filmlerinin kendisini derinden etkilediğini açıklayan İsveçli yönetmen, kendi amacının da aynı Haneke gibi seyircileri rahatsız edip onları salondan çıktıktan sonra film üzerine tartışmaya itmek olduğunu söyledi.

Filmin vizyon tarihi henüz belirsiz.