28 days later, 12 yıl sonra devam filmiyle geri dönüyor

28 days later, 12 yıl sonra devam filmiyle geri dönüyor


12 years later…


Trainspotting, 127 Hours ve Slumdog Millionare gibi filmlerle tanınan Oscar ödüllü Danny Boyle, 28 Days Later serisinin üçüncüsü olacak filmin çalışmalarına başlandığını duyurdu. Bir zombi istilasından 28 gün sonra uyanan kahramanımızın hikayesini anlatan film, 2003’te vizyona girmişti ve zombi türüne yeni bir soluk kazandırmıştı. Başrolünde Peaky Blinders’ın çete başı Cillian Murphy’yi izlediğimiz filmin devamı ise 2007 yılında 28 Weeks Later ile farklı bir yönetmenle beraber gelmişti.

12 yıl sonra gelen üçüncü film için ise Danny Boyle, ilk filmin senaryosunu yazan Alex Garland’la beraber çalışacak. Projenin detayları hakkında pek bir bilgi olmasa da, bu sefer 28 ay sonrasına gideceğimizin ipucunu Garland bir röportajında vermişti. Son olarak Yesterday filminin yönetmenliğini yapan Boyle, yeni Bond için ise Robert Pattinson’u önermişti.

28 Haziran’da ABD’de vizyona girecek Yesterday’in ve tabiri caizse zombileri hayata döndüren 28 Days Later’ın fragmanını hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.