benedict cumerbatch’li the current war’dan yeni fragman

benedict cumerbatch’li the current war’dan yeni fragmanBenedict Cumberbatch’in Thomas Edison’u canlandıracağı, Edison ve Tesla’nın tarihi rekabetini konu alan The Current War filminden, iki yıllık zorlu süreç sonrası yeni bir fragman geldi. Film, 19. yüzyılda bir tarafta Edison, diğer tarafta George Westinghouse ve ortağı Nikola Tesla arasındaki tarihin akışını değiştirecek elektrik ampulünün icadının ardındaki rekabeti konu alıyor.

Michael Mitnick tarafından yazılan ve Alfonso Gomez-Rejon tarafından yönetilen The Current War, aslında dünya prömiyerini 2017 yılındaki Toronto Film Festivali’nde yapmıştı. Fakat ilk yapımcısı Harvey Weinstein’ın bütün Hollywood’u etkisi altına alan cinsel taciz skandalının ardından film, Weinstein Company ile bağlarını koparmıştı. Geçen bu iki yıllık sürede ise filmin orijinal görüntülerinde önemli değişiklikler yapılırken, filme yeni sahneler eklendi ve süresi kısaltıldı. Şu an Martin Scorsese’nin yürütücü yapımcılığını üstlendiği film, David Glasser’in 2016 yılında kurduğu 101 Studios tarafından satın alındı.

Filmin yapımcısı, “Senaryoyu okuduğumda aklımda beliren ilk soru, “Hatırlanmak veya kazanmak için ne kadar ileri gidebilirsin?” sorusuydu ve ben de bunu keşfetmek istedim. Umarım izleyiciler eski moda ve cansız bir film yerine modern ve kendilerinden bir şey bulabildikleri bir film izlediklerini düşünürler.” diyerek anlattığı The Current War’un çekim sonrası yaşadığı bu zorlu süreç için ise, “Bunca yıllık bu zorlu süreç sonrası, artık bir mutlu son için hazırız.” dedi.

Benedict Cumberbatch’ın Edison’ı, Nicholas Hoult’un Tesla’yı ve Michael Shannon’ın ise Westinghouse’u canlandıracağı film, ayrıca Tom Holland ve  Katherine Waterston gibi isimleri de bir araya getirecek.

The Current War, yaşanan skandal ve dağıtım hakları problemleri sonrası nihayet, 4 Ekim’de önce seçili sinemalarda, 11 Ekim’de ise tüm Amerika’da vizyona girecek. Türkiye için ise henüz bir vizyon tarihi belli değil.

Advertisement