danny boyle’un yeni james bond adayı robert pattinson

danny boyle’un yeni james bond adayı robert pattinson


bu aralar her yerde


Slumdog Millionaire, 127 Hours ve Trainspotting gibi filmlerin yönetmeni Danny Boyle, şu sıralarda yeni filmi Yesterday’le gündemde. Boyle, bir taraftan da bir ara yönetmeni olarak açıklandığı, sonrasında ise yollarını ayırdığı Bond filminin geleceği hakkında açıklamada bulundu. Danny Boyle, meşhur James Bond smokinini giymesi için adayının taze Batman Robert Pattinson olduğunu açıkladı.

Bir dönem Alacakaranlık Efsanesi serisindeki vampir Edward Cullen rolü ile genç kızların gönlüne taht kuran ve adeta bir ergenlik turnusolu görevi gören Robert Pattinson, son dönemde birçok yönetmenin ilgisini çekmeye başladı. Bunlardan biri de Danny Boyle oldu. Claire Denis’nin ilk İngilizce filmi High Life’ı izlemeye gittiğinde Pattinson’ın performansından çok etkilendiğini belirten Boyle, her ne kadar artık James Bond filmlerinin bir parçası olmasa da “Çok tuhaf çünkü izlerken bu çocuk yeni Bond olmalı diye düşündüm. Artık 30’lu yaşlarında olmalı, Connery de Bond olduğunda bu yaşlardaydı. Bence artık Pattinson bu role hazır.” dedi.

Robert Pattinson, 33 yaşında ve halihazırda yeni projelerde karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Boyle’un Pattinson’la kıyasladığı Sean Connery ise ilk Bond filminde 32 yaşındaydı. Daha sonra onun yerini alan George Lazenby ise On Her Majesty’s Secret Service’deki rolü kaptığında 29 yaşındaydı. Bu durumda her ne kadar Timothy Dalton, Pierce Brosnan ve Daniel Craig, Bond smokinini giydiklerinde 40’lı yaşlarda olsalar da Robert Pattinson yaş olarak hazır gibi duruyor.

Robert Pattinson’ın Christopher Nolan’ın yeni filmi Tenet’te oynayacağı ve Gotham’ı korumak gibi büyük bir sorumluluğu olduğu düşünülürse, yeni Bond olabilmek için şu aralar fazla yoğun. Zaten Pattinson, geçtiğimiz haftalarda Joanna Hogg’un The Souvenir projesinden de bu yoğunluk sebebiyle çekilme kararı almıştı.

Bond serisinin yapımcısı Barbara Broccoli, rolün şu anki sahibi Daniel Craig’i rolden ayrılmak konusunda vazgeçirmek için uzun uğraşlar vermiş olsa da, 25. James Bond filmi ile Daniel Craig’in James Bond karakterine veda edeceği artık kesinleşti.
26. James Bond filmi için kulislerde Idris Elba, Tom Hardy, Tom Hiddleston ve Henry Cavill gibi pek çok ünlü ismin adı geçiyor olsa da bu ikonik rolü kimin alacağı henüz belli değil.Advertisement