steven spielberg sadece gece izlenebilen bir korku dizisi yazıyor

steven spielberg sadece gece izlenebilen bir korku dizisi yazıyor


after dark, ama cidden


Netflix gibi mobil platformların yapımlarının Oscar almasını eleştiren Steven Spielberg, tükürdüğünü biraz yalarcasına yeni bir mobil platform için dizi çekmeye hazırlanıyor.

Adını “Quick Bites”tan alan Quibi adlı yeni platform, uzun dizilere, filmlere bağlanma problemi yaşayan izleyiciler için yemekte, yolda, gün içinde kendinizi nadasa bırakırken ya da yemek siparişinin gelmesini beklerken geçen kısa sürelerde izlemelik 7-10 dakikalık bölümler sunmayı planlıyor. Platformun anlaştığı iddialı isimlerden ilki Steven Spielberg. Spielberg’ün yazmaya başladığı yeni korku dizisi After Dark’ı diğer dizilerden farklı kılan özelliği ise sadece karanlıkta izlenebilecek olması.

Spielberg’ün Quibi’den özel isteğiyle, dizinin sadece karanlıkta izlenebilmesi için hazırlanacak uygulamayı kullanacak izleyicilerin telefonundaki saat ve konum bilgileri ile her bir bölüm, sadece gün batımından gün doğumuna kadar erişime açık kalacak.

Quibi’nin kurucusu Jeffrey Katzenberg’ün iddiasına göre Spielberg, 10-12 bölümden oluşacak bu dizinin 5 bölümünü çoktan yazmış bile. Quibi, Nisan 2020’de ilk olarak Kuzey Amerika’da kullanıma açılacak. Uygulamanın tutup tutmayacağı ve diğer ülkeler için akıbeti ise henüz belli değil.