disney’in live-action mulan uyarlamasından ilk fragman

disney’in live-action mulan uyarlamasından ilk fragmanDisney’in animasyon filmleri arasında sevilen yapımlarından biri olan Mulan’ın gerçek oyuncularla çekilen uyarlamasından ilk fragman paylaşıldı.

İmparator’un her aileden bir erkeğin, ordu için mecburi hizmet verme kararından sonra ailesine yardımcı olmak için erkek kılığında savaşa katılan Mulan’ın, Çin’in en başarılı savaşçılarından biri olmasını konu alan filmin yönetmenlik koltuğunda Zookeper’s Wife ve North Country gibi filmlerin Yeni Zelandalı yönetmeni Niki Caro oturuyor. Çinli aktris Yifei Liu’nun Mulan karakterine hayat verdiği filmde Liu’ya Ip-Man serileri ve Star Wars: Rogue One‘da izlediğimiz ünlü aktör Donnie Yen, 1994 tarihli The Jungle Book uyarlaması ve Crouching Tiger and Hidden Dragon filmlerinden hatırladığımız Jason Scott Lee‘nin yanı sıra Jet Li eşlik edecek.

Çekimleri Çin ve Yeni Zelanda’da devam eden ve Hollywood’un bütün ünlü Çinli isimlerinin tek bir filmde toplandığı Mulan, 27 Mart 2020’de vizyona girecek. Filmden paylaşılan ilk fragman hemen aşağıda.