metallica’dan grubun abc’sini anlatacak çocuk kitabı

metallica’dan grubun abc’sini anlatacak çocuk kitabı


the abcs of metallica


Müzik kariyerinde 40. yıla yaklaşan (38) Metallica, her yaştan müzik severin bildiği ya da en az bir iki şarkısını mırıldanabildiği grupların başında geliyor. Bugüne kadar haklarında türlü türlü haberi okuduğumuz grup, yeni nesil müzik severlerle arayı açmamak için Metallica’nın bilinmeyenlerini anlatacağı bir illüstrasyon kitabı yayımlamaya hazırlanıyor.

Proje için Howie Abrams ve illüstratör Michael “Kaves” McLeer ile güçlerini birleştiren Metallica, kitabın satışından elde edilen gelirin büyük bir kısmını ise iş gücü eğitimini, açlıkla mücadeleyi ve diğer kritik yerel hizmetleri destekleyerek sürdürülebilir topluluklar yaratma üzerine çalışan All Within My Hands Foundation’a bağışlanacağını açıkladı.

Kitapla ilgili bir açıklama da yapan grup; “The ABCs of Metallica, geçmişe geri dönüşlerle ve eğlenceli anektodlarla birlikte Garage Days’ten Master of Puppets’a, A’dan Z’ye grubun serüvenini anlatacak.”

The ABCs of Metallica, 29 Kasım’da online ve basılı olarak farklı platformlarda yerini alacak. Kitapla ilgili daha fazla bilgi almak isteyenler BURAYA.