red bull music festival istanbul ikinci yılında da gümbür gümbür

red bull music festival istanbul ikinci yılında da gümbür gümbür


1-15 ekim arası takviminizi boşaltın


New York, Los Angeles, Paris, Johannesburg, Berlin, Viyana ve Sao Paulo gibi şehirlerin arasına kendisini yazdırıp geçtiğimiz yıl ilk defa ülkemize misafir olan Red Bull Music Festival, bu yıl ikinci kez 1-15 Ekim tarihleri arasında her tarza göz kırpan etkinlikleriyle İstanbul’un ve İstanbullunun yanında olmaya geliyor.

Dünyanın farklı noktalarında, düzenlendiği her şehri baştan aşağı müzik ve sanatla dolduran Red Bull Music Festival; geçtiğimiz yıl beş gün boyunca dört farklı konsept etrafında oluşturulan gecelerin yanı sıra film gösterimleri, söyleşiler ve iki sergi ile toplam 60 sanatçıyla İstanbul’u bir festival alanına çevirmişti.

Cazdan hip hop’a, electronica’dan rock’a birçok müzik türünü kucaklayan ve bu toprakların müzisyenlerini dünya yıldızlarıyla aynı sahnede buluşturan festivalin bu yılki programının ilk detayları açılandı.

5 farklı konsept ve 6 ayrı mekanda 15 gün boyunca sürecek etkinliklerle İstanbul, devasa bir festival alanına dönecek.

İstanbul’un ruhuna uygun şekilde kürate edilen etkinlikler arasında; elektronik dans müziğini fütüristik açıdan ele alan Futurave Night konseptinin yanı sıra; ülkemizde son yıllarda yükselişe geçen synthesizer müziğine odaklanan Aposynthesis Night, hip hop müziğini Berlin- İstanbul rotasında ele alacak Kan Kardeşler Gecesi, Afrika ve dünya müziğinin farklı isimlerini aynı sahnede bir araya getirecek Alpha Beat Night ve Vogue kültürünün parıltılı dünyasını yansıtan Ballroom Night gibi farklı zevk ve renkten konseptler yer alıyor. Bu etlinliklerin yanı sıra radyo programlarının, canlı performansların ve atölyelerin yer alacağı Red Bull House of Music de müzikseverler için 15 gün boyunca açık olacak. 

Alpha Beat Night – 3 Ekim 2019 Perşembe

Festivalin ilk konsept gecesi olan Alpha Beat Night, 3 Ekim Perşembe akşamı Feriye’de benzersiz bir Boğaz manzarası eşliğinde Afrika müziğinin en renkli isimlerini bir araya getirecek.

Aposynthesis Night – 4 Ekim 2019 Cuma

Red Bull Music Festival Istanbul’un ikinci konsept gecesi Aposynthesis Night ile synthesizer müziğinin derinliklerine doğru görsel ve işitsel şovlar, müzikseverlerin deneyimine sunulacak. Aposynthesis Night, 4 Ekim Cuma günü Beşiktaş’taki Deniz Müzesi’nde, yer altında gerçekleşecek.

Kan Kardeşler Gecesi- 5 Ekim 2019 Cumartesi

Hip hop’a bir nevi saygı duruşu niteliğindeki konsepti ile “Kan Kardeşler” Gecesi, Berlin ve İstanbul arasındaki müzikal köprüyü yeniden kuracak. Almanya’da doğup büyüyen Türk müzisyenler, Türkiye’nin farklı kentlerinden çıkmış MC, prodüktör ve DJ’ler; aynı sahnede performans gösterecek. İç içe geçmiş iki kültürün zenginliğinin yansıtılacağı Kan Kardeşler Gecesi, 5 Ekim Cumartesi akşamı gerçekleşecek.

Ballroom Night – 11 Ekim 2019 Cuma

Şimdiye kadar İstanbul’da benzeri görülmemiş, Vogue kültürünün parıltılı ve göz kamaştıran bir sureti olarak işlenecek Ballroom Night’ta, bu alt kültür hareketi; moda, müzik ve dans ekseninde gerçek bir coşku ile kutlanacak. biriken sanat kolektifi ve Red Bull işbirliği ile 11 Ekim Cuma akşamı Moda Sahnesi’nde gerçekleşecek bu gecede katılımcıları; tatlı bir atışma ile dans, müzik ve stil dolu şamatalı bir şölen bekleyecek.

Futurave Night – 12 Ekim 2019 Cumartesi

Festivalin son konsept gecesi olan Futurave Night ise bir nevi geleceğe dönüş hissi yaratacak. Rave kültürünün yarınını şekillendiren yenilikçi müzisyenler, kurulacak iki ayrı sahnede elektronik dans müziğinin en sofistike örneklerini sergileyecek. Dünyanın farklı coğrafyalarından isimler ve Türkiye elektronik müzik sahnesinin yıldızlarının yer alacağı gecede, müzik ve mekan ilişkisi görsel ve işitsel performanslarla sunulacak. Ritmin başrolde olacağı Futurave Night, 12 Ekim Cumartesi gecesi Volkswagen Arena’da gerçekleşecek.

Festivalin biletlerini merak edenler için güzel haber, biletler satışa çıktı.

6 Ağustos’a kadar avantajlı fiyattan satılacak biletlerin yanı sıra kombine bilet seçeneği de mevcut. Buradan biletlenebilirsiniz.