streaming savaşlarına yeni bir isim geliyor: hbo max

streaming savaşlarına yeni bir isim geliyor: hbo max


2020'de yayın hayatına başlıyor


Televizyon dünyasının en kaliteli yapımlarının arkasındaki kanal olan HBO, streaming savaşında geride kalmamak için kendi dizilerini yayınlayacağı yeni platformunu duyurdu: HBO Max

Netflix’in yakaladığı büyük başarı sonrası büyük bir uyanış yaşayan medya devleri, ellerinde bulunan dizi ve filmleri yayınlayıp kendilerine gelir kapısı yaratmak için teker teker adımlarını atıyor. Bu “medya devleri” arasında belki de en büyüğü olan ve bünyesinde HBO, TNT, The CW ve CNN gibi kanalları barındıran WarnerMedia, yeni dijital platformu HBO Max hakkında merak edilen detayları paylaştı.

Beta versiyonu bu yılın sonlarına doğru aktif olacak ve tabii ki ilk adımda ülkemize gelmesini beklemediğimiz platform, 2020’nin ilkbahar aylarında tam sürümüyle kullanıma açılacak. İçerik açısından Hollywood’un en zengin ismi olan WarnerMedia, başta Friends ve Game of Thrones gibi popülerliği epey yüksek olan dizilerini birer birer kendi bünyesine taşıyacak.

Bunun yanı sıra Denis Villeneuve, Reese Witherspoon ve Greg Berlant gibi isimlerin hazırlayacağı özel içerikler ve yapımlarla zenginleşecek platformda yer alacağı duyurulan yapımlar arasında Denis Villeneuve’ün Dune filminin bir başka kolu olacak Dune: The Sisterhood dizisi, Ansel Elgort’un başrolünde yer alacağı dizi Tokyo Vice ve animasyon Gremlins dizisi gibi yapımlar olacak. Arrow, The Flash, You, Titans gibi dizilerin yaratıcısı Greg Berlanti, WarnerMedia’nın yeni dijital platformu için dört, Big Little Lies’ta HBO ile çalışan Reese Witherspoon ise HBO Max için yapım şirketi Hello Sunshine ile iki yeni film hazırlayacak.