yeni bir iggy pop albümüne hazır mıyız?

yeni bir iggy pop albümüne hazır mıyız?


free 6 eylül'de yayında


ABD’de vizyona giren ama ülkemize hala gelmeyen Jim Jarmusch’un yeni filmi The Dead Don’t Die’da izleyeceğimiz ve son olarak da Stumptown etiketiyle kendi kahve markasını kuran Iggy Pop, en iyi bildiği işe geri dönüyor.

2016’da Post Pop Depression albümünden sonra uzun bir turneye girişen ve ardından diğer işlere dalan efsaneyi, bir süredir BBC Radio 6 Music’te yaptığı programlardan takip ediyorduk.

Bugün, 6 Eylül’de Loma Vista/Caroline International etiketiyle piyasaya çıkacak Free isimli yeni albümünün müjdesini veren Iggy Pop, “Post Pop Depression turnesinin sonunda; kendimi, hayatımı ve kariyerimi çok uzun süredir devam eden kronik güvensizlik sorunundan kurtardığımdan emin oldum, ama bütün bu sürecin sonunda da tükenmiş hissettim. Sırtımı dönüp  her şeydenuzaklaşmak istediğimi hissettim. Özgür olmak istedim ve bu albüm ortaya çıktı.” açıklamasıyla Free’nin hayata geçme süreciyle ilgili bilgi de verdi.

Noveller ve Leron Thom gibi isimlerin konuk olacağı albüm için Iggy Pop, “Başka sanatçıların benim yerime konuştuğu, benim de onlara sesimi ödünç verdiğim bir kayıt” diyor.

Şarkı listesi, kapak tasarımı ve ilk şarkıdan tadımlık hemen aşağıda.

1. Free
2. Loves Missing
3. Sonali
4. James Bond
5. Dirty Sanchez
6. Glow In The Dark
7. Page
8. We Are The People
9. Do Not Go Gentle Into That Good Night
10. The Dawn

Advertisement