elvis presley netflix’in yeni animasyon dizisiyle ajan oluyor

elvis presley netflix’in yeni animasyon dizisiyle ajan oluyor


agent king


Müzik dünyasının “King” lakaplı efsane isimlerinden Elvis Presley, Netflix’in yeni animasyon dizisi Agent King ile dosta düşmana korku salmaya gelecek.

Bugüne kadar beyaz perdede ve televizyonda sayısız kez dizi, film projesi hazırlanan Elvis Presley’i ilk defa bu tarz bir alternatif yapımda izleyeceğiz. Bir yandan yapım tarihi belirli olmayan Baz Luhrmann’ın yöneteceği bir biyografi filmiyle beyaz perdede izlemeye hazırlandığımız Presley, bu sefer çizgi dünyaya transfer olup hem müzisyen hem de ülkesini koruyan bir ajan olarak karşımıza çıkacak.

Projeyi resmi Twitter hesabından duyuran Netflix, Agent Elvis ile ölümünün 42. yıl dönümünde efsane sanatçıyı onurlandırmaya hazırlanıyor. Komedi ve aksiyon türünde izleyeceğimiz bu animasyon dizisinde Elvis Presley’i, Amerika’yı korumak için savaşan gizli bir devlet ajanı olarak izleyeceğiz.

Bir yandan kimliğini korumaya çalışırken diğer yandan da ülkesini korumaya çalışan “King”in maceraları Archer’ın senaristlerinden Mike Arnold hazırlayacak. Elvis Presley’nin eski hayat arkadaşı Priscilla Presley ve ünlü müzisyen John Eddie, Mike Arnold’a dizinin diğer yaratıcıları olarak katkıda bulunacak.

Elvis Presley’nin bugüne kadar hiç görmediğimiz bir yüzünü izleyeceğimizi açıklayan Priscilla Presley, Elvis’in küçüklüğünden beri suça karşı savaşan ve dünyayı kurtarmak isteyen bir süper kahraman olma hayalini kurduğunu ve bu yüzden Agent King’in sanatçının bu hayalini gerçekleştirmesi için bir basamak olacağına inandığını açıkladı.

Yapım aşamasının ne zaman başlayacağı ve ekranlara geliş tarihini bilmediğimiz yapımı dört gözle bekliyoruz.