yeni mortal kombat filminin kadrosu şekillenmeye başladı

yeni mortal kombat filminin kadrosu şekillenmeye başladı


liu kang, jackson 'jax' briggs, mileena, radien...


Uzun bir süredir konuşulan ve bu yılın başında kesinleşen Mortal Kombat filminin oyuncu kadrosuna yeni isimler eklendi.

Son olarak Mayıs ayında ön hazırlıklarına başlanan film, Güney Avusturalya’da geçecek ve daha önceki filmlerden bağımsız bir hikayeyi anlatacak. Filmin çekimlerine bu yılın sonlarına doğru başlamayı planlayan yapım şirketi New Line; filmin yönetmen koltuğunu Simon McQuoid’e, senaryosunu Resident Evil’ın henüz vizyon tarihi belli olmayan yeniden çevrimini yazan Greg Russo’ya emanet etmişti. Filmin yapımcı koltuğunda ise bütün bu projenin hayata geçmesine ön ayak olan James Wan yer alıyor.

Geçtiğimiz ay yapılan açıklama ile filmde göreceğimiz kesinleşen ilk isim, Sub-Zero karakterini canlandıracak Joe Taslim olmuştu. Ortaya çıkan en yeni bilgilere göre Liu Kang, Jackson ‘Jax’ Briggs ve Mileena karakterlerini canlandıracak isimler de belli oldu. The Hollywood Reporter’ın paylaştığı habere göre Liu Kang karakterini Aquaman ve Power Rangers’ta izlediğimiz Ludi Lin; Jackson ‘Jax’ Briggs’i de Supergirl dizisindeki Guardian karakterine hayat veren Mehcad Brooks canlandıracak. Mileena karakterine hayat verecek isim ise Sisi Stringer oldu.

Filmin yönetmeni Stringer’ın ilk büyük bütçeli film tecrübesi olacak Mortal Kombat’ın ana karakterlerinden biri olan Raiden için de Thor: Ragnarok filminde Hogun karakterinde izlediğimiz Tadanobu Asano en öne çıkan isim olarak dikkat çekiyor.

2021 yılının Mart ayında vizyona gireceği konuşulan film, bakalım az ünlü isimlerden kurulu kadrosuyla sürprize imza atıp hayranlarını sevindirebilecek mi yoksa beklentinin altında kalıp uzun bir süre daha sadece konsol oyunlarında mı karşımıza çıkacak, bekleyip göreceğiz.

Advertisement